Radni stoją murem za burmistrzem

7

PIASECZNO Podczas środowej sesji rady miejskiej radni udzielili wotum zaufania burmistrzowi Danielowi Putkiewiczowi i przyznali mu absolutorium za wykonanie ubiegłorocznego budżetu. Przeciwko obydwu uchwałom zagłosowali tylko radni z klubu PiS


Na początku burmistrz Putkiewicz omówił pokrótce liczący ponad 270 stron „Raport o stanie gminy za 2019 rok ”. Skupił się m.in. na inwestycjach drogowych, których w ubiegłym roku było realizowanych aż 100, z czego 88 się zakończyło.
– Zbudowaliśmy aż 40 km nowych, gminnych dróg oraz 6 rond – dodał burmistrz. Daniel Putkiewicz mówił też o inwestycjach kubaturowych, w tym rozbudowie szkół oraz rosnących wydatkach na transport publiczny. – To dzięki mieszkańcom i płaconym przez nich podatkom mamy fundusze pozwalające realizować ambitne projekty inwestycyjne i podejmować nowe działania – podkreślił.
Po prezentacji, swoje uwagi do raportu mogli zgłaszać radni, z czego skorzystali będący w opozycji do burmistrza członkowie klubu PiS. Jako pierwsza głos zabrała radna Renata Mirosław. Zaznaczyła, że w jej opinii, burmistrz nie radzi sobie z zapewnianiem mieszkańcom darmowych parkingów, rosnącymi cenami za odbiór odpadów oraz remontami dróg.
– Chodzi mi konkretnie o ustalanie priorytetów w tym zakresie – doprecyzowała. – Górki Szymona nie są przystosowane do bezpiecznej kąpieli, a przecież to miejsce mogłoby lepiej służyć naszym mieszkańcom – punktowała. Radna Mirosław podniosła też kwestię gminnych dotacji na remont prywatnych, zabytkowych nieruchomości.
– Kilku szczęśliwców otrzyma od gminy łącznie 0,5 mln zł – podsumowała. – Jesteśmy przeciwni, aby dotować remont prywatnych budynków gminnymi pieniędzmi.
Po chwili do uwag radnej odniósł się burmistrz Daniel Putkiewicz.
– Koszty śmieci nie są zależne od gminy – przypomniał. – Opłaty za parkowanie wprowadzamy po to, aby osoby chcące załatwić jakąś sprawę w centrum miasta mogły swobodnie zaparkować. Parkingi wielopoziomowe też nie będą bezpłatne, bo wcześniej będziemy musieli zapłacić kilkadziesiąt milionów złotych za ich budowę. Trzeba dobrze się zastanowić, czy taka inwestycja w ogóle ma sens. Co do strzeżonego kąpieliska na Górkach Szymona to jestem przeciwnikiem tego rozwiązania. Jest to teren chroniony. Wszyscy, którzy się tam teraz kąpią, robią to na własne ryzyko. Ja tego nie pochwalam. Mamy na naszym terenie Ośrodek Wisła, zamierzamy wybudować też własny kompleks basenów, w którym znajdą się również baseny zewnętrzne.
Burmistrz podkreślił, że radni z PiS-u powinni być zadowoleni, że gmina chce łożyć na ochronę zabytków. Zaznaczył, że z puli 500 tys. zł finansowane są również zadania realizowane przez parafie.
– Prowadzimy aktywną działalność w sferze ochrony naszego dziedzictwa i upamiętniania wydarzeń historycznych – dodał. Po burzliwej, pełnej wzajemnych przytyków dyskusji 18 radnych zdecydowało się udzielić burmistrzowi wotum zaufania (przeciwko było 5 radnych z klubu PiS). W takim samym stosunku głosów radni udzielili burmistrzowi absolutorium za wykonanie ubiegłorocznego budżetu.

TW

7 KOMENTARZE

 1. „Burmistrz podkreślił, że radni z PiS-u powinni być zadowoleni, że gmina chce łożyć na ochronę zabytków. Zaznaczył, że z puli 500 tys. zł finansowane są również zadania realizowane przez parafie.”
  ==========================
  Dofinansowanie parafii nie wystarczy, żeby zadowolić radnych PiS-u. Podpowiem burmistrzowi (chociaż sam powinien wiedzieć): niektórym warto zapewnić towarzystwo sympatycznych pań.
  Nie wiem, niestety, czym można zadowolić PiS-owskie radne. Może jakiegoś strażaka podstawić?

 2. Pan burmistrz jak i radni zapomnieli o podatnikach mieszkajacych na wsi. Żadne inwestycje w tym roku nie byly zrobione. Nie które miejscowosci nie maja komunikacji, kanalizacji, dziury na drogach, pobocza w tym roku nie były wcale koszone, znaki drogowe pozarastane, oplaty za smieci podwyzszone, gdzie w miescie ludzie nie segregują lub nie płacą, a wieś ma podwyżkę i musi płacić.

 3. Odnosząc sie do reportażu Sprawa dla reportera w dniu 27.08br ( po zaglosowaniu), usłyszałem jal Gmina Piaseczno dba o mieszkańców z obrzeża Piaseczna? Tym razem Pani Burmistrz nie popisała sie. Ciekawe czemu nie przyjechał Pan burmistrz lub drugi Z-ca, który w ,dziedzinie inwestycji jest najlepszym znawcą!

 4. Dramat i mydlenie oczu. Najgorszy burmistrz w histori. Wszystko nastawione jest na okradanie mieszkańców i utrudnianie życia. Bezsensowne inwestycje setki spowalniaczy kilometry dróg rowerowych z których ludzie nie chcą korzystać płatne parkowanie tłumaczone w śmieszny sposob. A do tego co innego złego to też ni my. Śmiech na sali

 5. A Piaseczno jak był zatkaną zapyziałą dziurą, tak jest nadanl…. a już majstersztykiem głupoty nieodpowiedzialności, braku pojęcie itd. Itd. Było/jest przebudowa skrzyżowania przy starej mleczarni…
  Aż mi się przypomina historia z Londynu, gdzie bardzo ważne dwupoziomowe skrzyżowanie, było przebudowane w 48 godzin…. tak… radne bezrade… godzi nie dni czy lat!

 6. W Londynie raczej nie stawia się na odpowiedzialne stanowisko człowieka nie mającego pojęcia o czekających go zadaniach. U nas jak się ma odpowiednią siłę wspierająca kwalifikacje nie są potrzebne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię