Radni zabiegają o zmianę tras elek

4

PIASECZNO Radna Hanna Krzyżewska zaapelowała o wydłużenie trasy autobusu L39 do PKP Jeziorki, zaś Magdalena Woźniak i Paweł Poncyliusz poprosili burmistrza o puszczenie autobusu zbierającego mieszkańców z rejonu osiedla Orężna i Zalesia Dolnego


Co do linii L39, to obecnie dojeżdża ona do ul. Rubinowej w rejonie Designer Outletu, zatrzymując się około pół kilometra od ul. Puławskiej.
Zakończenie trasy w tym miejscu wielu mieszkańcom wydaje się niefortunne – przekonuje radna Hanna Krzyżewska. – Niedługo w Piasecznie pojawi się Szybka Kolej Miejska. Dlatego uważam, że trasa L39 powinna zostać wydłużona do PKP Jeziorki, co znacznie ułatwi życie mieszkańcom Józefosławia i Julianowa. Zresztą, do ubiegłego lata ten autobus tam dojeżdżał.
Radni Woźniak i Poncyliusz postulują o przeanalizowanie możliwości technicznych i finansowych puszczenia autobusu zbierającego pasażerów z dalszych rejonów osiedla Orężna oraz ulic Pomorskiej, Norwida, Konopnickiej, Konarskiego. Osoby te do najbliższego przystanku mają około kilometra. Radni proponują zmienić trasę autobusu L52, który mógłby obsługiwać wyżej wymienione obszary. Na razie nie wiadomo, jak urząd gminy odniesie się do obydwu pomysłów.

TW

4 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię