Radni zdecydowali: będą ulgi dla przedsiębiorców

1

LESZNOWOLA Podczas czwartkowej sesji rady gminy podjęto dwie uchwały, mające ułatwić funkcjonowanie przedsiębiorcom w trudnych czasach pandemii


– Projekty uchwał w ramach gminnej tarczy antykryzysowej były konsultowane z Mazowieckim Związkiem Pracodawców Gminy Lesznowola – poinformowała na wstępie skarbnik Marta Sulimowicz. Lokalni przedsiębiorcy w oficjalnym piśmie poinformowali gminę, że są bardziej zainteresowani zwolnieniem z podatku od nieruchomości niż przełożeniem terminu spłaty, bo konsekwencje obecnych problemów finansowych – w ich odczuciu – nie znikną za kilka miesięcy. Zwrócili również uwagę, że wnioski podatników powinny zostać maksymalnie uproszczone. Mimo to pod głosowanie trafiły obydwa projekty uchwał.
Pierwszy z nich dotyczył przedłużenia terminów płatności podatku od nieruchomości (chodzi o grunty, budynki i budowle związane z prowadzeniem działalności gospodarczej na terenie gminy Lesznowola) dla przedsiębiorców, których sytuacja finansowa uległa pogorszeniu w związku z pandemią wirusa Covid-19. Chodzi o podatki należne za kwiecień, maj i czerwiec, które miałyby zostać jednak zapłacone nie później niż 30 września.
Drugi projekt uchwały dotyczył zwolnienia z podatku od nieruchomości gruntów, budynków i budowli wskazanym w rozporządzeniu grupom przedsiębiorców, których płynność finansowa uległa pogorszeniu w okresie od kwietnia do czerwca. Obydwie uchwały zostały podjęte jednogłośnie.

CZYTAJ TAKŻE:  120 kg narkotyków w Woli Mrokowskiej. Policja wytropiła grupę rozprowadzającą środki odurzające

TW

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię