Radni: żeby puścić autobus, trzeba najpierw wybudować drogę

0

PIASECZNO Radni Magdalena Woźniak i Paweł Poncyliusz od pewnego czasu zastanawiają się, w jaki sposób poprawić komunikację autobusową w rejonie osiedla Orężna oraz ulicy Pomorskiej. Teraz zaproponowali rozwiązanie, które pozwoli kompleksowo skomunikować te tereny z centrum Piaseczna


Kilka dni temu radni zawnioskowali do burmistrza o przygotowanie koncepcji i projektu nowej ulicy, która połączyłaby w przyszłości Pomorską z Orężną i znajdowała się mniej więcej na wysokości ulicy Marii Konopnickiej. Nowa droga oznaczona w planie miejscowym symbolem KD-L1 stanowiłaby łącznik umożliwiający komunikację autobusową na trasie Piaseczno-Orężna-Nowa droga-Pomorska-Sienkiewicza.
O planach rozszerzenia komunikacji autobusowej na rejon ul. Pomorskiej i osiedla Orężna pisaliśmy kilka miesięcy temu. O taki autobus wnioskowali sami mieszkańcy, którzy od najbliższych linii autobusowych mieszkają w odległości nawet 2 km. Radni Magdalena Woźniak i Paweł Poncyliusz poprosili o przeanalizowanie technicznych i finansowych możliwości puszczenia nowego autobusu lub rozszerzenia obszaru jednej z istniejących linii. Pojawił się pomysł, aby zmienić przebieg linii L52. Jednak nie obejmowałaby ona swoim zasięgiem całego ww. terenu.
– To nie byłoby rozwiązanie docelowe – uważa Magdalena Woźniak. – Mieszkańcy Zalesia oczekują, że autobus będzie odbierał pasażerów z dalszych rejonów niż ul. Wyspiańskiego. Po drugie, co z mieszkańcami ulicy Orężnej, którzy dziś mają do dyspozycji jedynie kursujący między Piasecznem, a Jankami autobus L1? Oba te obszary oczekują stałej, a nie okazjonalnej i tranzytowej komunikacji z dworcem PKP i centrum miasta.
Radni uważają, że należy podejść do tematu kompleksowo i stworzyć rozwiązanie docelowe zaspokajające potrzeby wszystkich mieszkańców. Dziś puszczenie autobusu na trasie która usatysfakcjonowałaby wszystkich zainteresowanych jest niemożliwe bez budowy łącznika między Pomorską, a Orężną.
Warto dodać, że w kontekście planowanej budowy ul. Reymonta oraz nowego przebiegu drogi 721 łącznik ten stworzyłby nowe możliwości komunikacyjne dla większego obszaru gminy – uważa Paweł Poncyliusz.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię