Radni zrezygnowali z pomostu w parku. Pieniądze przeznaczą na gminne drogi

0

KONSTANCIN-JEZIORNA Podczas środowej sesji rady miejskiej radni debatowali nad ostatecznym kształtem budżetu. Dyskusja dotyczyła m.in. przeznaczenia środków na budowę pomostu nad Jeziorką, nieopodal Hugonówki w Parku Zdrojowym. Ostatecznie radni uznali, że w obecnej sytuacji finansowej nie jest to inwestycja pierwszej potrzeby


Decyzja o budowie pomostu nad Jeziorką zapadła kilka lat temu. Mimo że nie było to łatwe, Konstanciński Dom Kultury zdobył na tę inwestycję ponad 800 tys. zł dofinansowania. Pozostałe 500-600 tys. zł miała dołożyć gmina. Teraz jednak koszty budowy pomostu byłyby wyższe, a gmina jest w gorszej sytuacji finansowej niż wcześniej. Dlatego w projekcie tegorocznego budżetu burmistrz nie uwzględnił wkładu gminy w tę inwestycję. Decyzja ta stała się zarzewiem dyskusji podczas ostatniej sesji.
Wiem, że pani dyrektor KDK pozyskała na ten pomost dotację, ale sytuacja od 2018 roku bardzo się zmieniła – zwróciła uwagę radna Anna Borowska. – Do budowy tego mostku będzie można zawsze wrócić, a tymczasem są pilniejsze wydatki.
Inne zdanie miał Krzysztof Bajkowski, który zauważył, że umów należy dotrzymywać.
Rada miejska poprosiła KDK o pozyskanie dotacji – przypomniał. – Było ciężko, ale udało się ją dostać. Dlatego skorzystajmy z tej możliwości i zróbmy coś dla mieszkańców.
Do tematu odniósł się także burmistrz Kazimierz Jańczuk.
– Potrzeby mieszkańców są znacznie większe od naszych możliwości – zauważył. – Ja nie neguję potrzeby budowy pomostu, ale przez wydział inwestycji jest on wyceniany aż na 2,5 mln zł.
W efekcie radni zdecydowali, że pieniądze, które trzeba byłoby dołożyć do wybudowania pomostu lepiej przeznaczyć na bieżące utrzymanie gminnych dróg.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię