Radny wypowiedział wojnę gołębiom

3

PIASECZNO Podczas ostatniej sesji rady miejskiej radny Zbigniew Mucha zawnioskował, aby straż miejska egzekwowała zakaz dokarmiania gołębi


– W przyjętym przez radę miejską regulaminie utrzymania porządku i czystości w gminie widnieje wyraźny zapis o zakazie dokarmiania dzikiego ptactwa – mówił podczas sesji Zbigniew Mucha. – Zakaz ten jest notorycznie łamany, zwłaszcza przez osoby dokarmiające gołębie. Proceder kwitnie głównie w parku miejskim i na Placu Piłsudskiego. Rezultatem jest nienaturalny wzrost populacji gołębi miejskich, które przegoniły z miasta mniejsze ptaki, głównie wróble. Niepokoją także coraz bardziej zanieczyszczone odchodami gołębi dachy, parapety, balkony czy samochody. Dlatego też wnioskuję o bezwzględne egzekwowanie przez straż miejską tego zakazu.
Problem dokarmiania gołębi znanych jest w wielu miastach Polski. Wspólnoty mieszkaniowe często wywieszają na swoim terenie tabliczki zakazujące tego procederu. Często problemem nie są same ptaki, tylko walające się wszędzie resztki pokarmu, np. rozmoczonego chleba. – W regulaminie naszej spółdzielni nie ma nic na temat dokarmiania gołębi, jest natomiast zapis, że nie można zanieczyszczać terenów zewnętrznych – poinformowano nas w administracji SM „Jedność”. – Ptaki dokarmiają zwłaszcza ludzie starsi. Prosimy ich, aby tego nie robili, ale nasze apele rzadko odnoszą skutek.

TW

3 KOMENTARZE

 1. Prawie przy każdym bloku na osiedlu są wysypywane resztki chleba, ciast a nawet makaronu. Nie jest „szczególnym miejscem” Rynek czy park.
  Dodatkowo autora tekstu należy uhonorować jakąś nagrodą za drugie zdanie 🙂 Powala.

 2. Żaden chłopek roztropek nie ma prawa, zabronić mnie rzucić okruszynę ptactwu.
  Nowe zakazy – to nowe znęcanie się nad społeczeństwem.
  Straży Miejskiej to pasuje, nowa fucha dla nierobów – będą się teraz znęcać nad dziadkami.
  Oczywiście właścicieli psów nikt nie ruszy, bo to wielkopaństwo, a trawniki wszędzie obsrane i prawie nikt nie sprząta.
  Dachy aut się liczą.

  Ciekawe czy w kwestii wzrostu populacji oraz tego wyganiania wróbli, wypowiedział się przyrodnik, czy to przemyślenia podczas dłubania w nosie.

 3. Panie Zbigniewie , kto pana wychował w nienawiści do starszych ludzi i ptaków ? Gdzie u pana człowieczeństwo i ludzkie miłosierdzie i szacunek dla drugiego człowieka ? W/g wierzeń Duch święty Gołębica ,znak polski pokoju Gołąbek Pokoju . W dniu zesłaniu Ducha św. Papież i księża wypuszczają gołębicę . To człowiek pozbawił zwierzęta i ptaki środków do życia , to my ludzie wycinamy lasy i w miejscach pól uprawnych budujemy osiedla . Nie takie miasta jak Piaseczno mają gołębie i są z tego dymne.Kraków przywrócił gołębie na rynku .Gdy zniszczymy ptaki zjedzą nas robaki .Niech Pan spojrzy w lustro , czy to jest odbicie człowieka normalnego czy oszołoma ? Ja życzę Panu ,żeby Pan kiedyś pragnął chleba i wody jak te ptaki , którym Pan wypowiada wojnę życzę Panu aby Pan nie doczekał wieku emerytalnego .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię