Radnych będzie można oglądać na youtubie

0

PIASECZNO Od przyszłego roku sesje rady miejskiej w Piasecznie będzie można śledzić na żywo w internecie. Gmina zakupiła za 15 tys. zł program, który jeszcze bardziej zbliży rajców do mieszkańców


Jak się okazuje, nowe technologie wkroczyły także na salę obrad rady miejskiej. Technorewolucja zaczęła się już na początku roku. To właśnie wtedy gmina kupiła system e-sesja, który miał ułatwić pracę radnym. Każdy z rajców otrzymał też tablet, za pośrednictwem którego mógł korzystać z dobrodziejstw systemu. – Za pośrednictwem e-sesji radni mają dostęp do przygotowanych przez burmistrza projektów uchwał, które wcześniej były drukowane na papierze – mówi Arkadiusz Czapski, sekretarz gminy. – Zapewnia to lepszy obieg informacji, ponieważ wiele rzeczy można wcześniej planować. Za pośrednictwem tabletów radni też głosują. Dzięki systemowi mogliśmy wprowadzić głosowania imienne.
Niedawno za 15 tys. zł gmina rozbudowała system o możliwość transmisji wizyjnej z obrad rady miejskiej za pośrednictwem internetu. Podczas ostatniej sesji system, w skład którego wchodzą m.in. dwie obrotowe kamery, był testowany. Od nowego roku obrady mają być transmitowane na żywo na youtubie. Sesję będzie można obejrzeć po kliknięciu linka zamieszczonego na stronie gminy. System został tak pomyślany, że kamera automatycznie robi zbliżenie radnego, który akurat zabiera głos. Pod spodem, na pasku, będzie można odczytać kto przemawia oraz który punkt porządku obrad jest aktualnie omawiany. Będą wyświetlać się także wyniki każdego głosowania.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię