Najnowszy Ranking Perspektyw. Awans naszych szkół!

0

POWIAT Miesięcznik edukacyjny „Perspektywy” opublikował doroczny ranking szkół średnich. Placówki znajdujące się na terenie powiatu piaseczyńskiego w większości uplasowały się na lepszych miejscach niż rok temu


Zacznijmy od naszego flagowego liceum – IV LO im. rotmistrza Witolda Pileckiego w Piasecznie. W 2021 roku szkoła uplasowała się na 35. miejscu na Mazowszu i 113. w Polsce. W roku 2022 zaliczyła spadek, zajmując 53. miejsce na Mazowszu i 184. w Polsce. Teraz zajęła wysokie 40. miejsce na Mazowszu i 124. w Polsce. Zaraz za IV LO, bo na 41. pozycji na Mazowszu (129. miejsce w Polsce), sklasyfikowano drugie piaseczyńskie liceum – Prywatne Akademickie LO, które zresztą znalazło się w tym zestawieniu po raz pierwszy, od razu otrzymując Złotą Tarczę. Kolejne piaseczyńskie liceum – II LO im. Emilii Plater uplasowało się na miejscu 159. (753) i jest to również lepszy wynik niż w ubiegłym roku. No Bell Liceum Ogólnokształcące w Konstancinie-Jeziornie zajęło w ubiegłym roku 55. miejsce w województwie i 191. w klasyfikacji ogólnopolskiej. W tym roku zaliczyło spory spadek, zajmując odpowiednio 101. i 387. miejsce. Z kolei LO im. ks. Zygmunta Sajny w Górze Kalwarii sklasyfikowano w ubiegłym roku na 151. pozycji na Mazowszu i 722. w Polsce. Ta szkoła w tym roku zaliczyła z kolei awans, odpowiednio zajmując 135. miejsce na Mazowszu i 583. w Polsce. W rankingu uwzględniono także Publiczne Katolickie LO im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Łazach (gm. Lesznowola), które zajęło 86. miejsce w województwie (dokładnie takie samo jak rok temu) i 330. w Polsce.
Pierwsze miejsce w ogólnopolskim rankingu liceów na rok 2023 zajęło XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie, drugie – V LO im. Augusta Witkowskiego w Krakowie, a trzecie – XIII LO w Szczecinie.
A jak poradziły sobie nasze technika? Najwyżej uplasowało się Technikum nr 1 w Piasecznie (popularny „Wiadukt”) zajmując 13. miejsce na Mazowszu i 86. w Polsce. Był to kolejny awans, bo w ubiegłym roku ta szkoła była na miejscach 25. i 134. Technikum nr 2 im. Emilii Plater było 17. na Mazowszu i 115. w Polsce, a więc nieco niżej niż przed rokiem. Technikum nr 1 w Górze Kalwarii znalazło się w tym roku na 46. miejscu na Mazowszu i 308. w Polsce, zaś Technikum nr 1 w Konstancinie-Jeziornie na miejscu 50. i 325. Na 128. miejscu (najniżej z powiatowych techników) miesięcznik „Perspektywy” sklasyfikował Technikum nr 3 (ZS RCKU im. C. Plater-Zyberkówny) w Piasecznie.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię