Ranking Perspektyw. Znamy najlepsze szkoły w Polsce i powiecie piaseczyńskim!

0

POWIAT Miesięcznik edukacyjny „Perspektywy” opublikował doroczny ranking szkół średnich. Sprawdzamy jak zostały sklasyfikowane placówki znajdujące się na terenie powiatu piaseczyńskiego


Zacznijmy od naszego flagowego liceum – IV LO im. rotmistrza Witolda Pileckiego w Piasecznie. W ubiegłym roku szkoła uplasowała się na 35. miejscu na Mazowszu i 113. w Polsce. W tym roku zaliczyła spadek, zajmując 53. miejsce na Mazowszu i 184. w Polsce. Drugie piaseczyńskie liceum – II LO im. Emilii Plater uplasowało się odpowiednio na 164. i 817. pozycji. No Bell Liceum Ogólnokształcące w Konstancinie-Jeziornie zajęło 55. miejsce w województwie i 191. w klasyfikacji ogólnopolskiej. Z kolei LO im. ks. Zygmunta Sajny sklasyfikowano na 151. pozycji na Mazowszu i 722. w Polsce. W rankingu uwzględniono jeszcze Publiczne Katolickie LO im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Łazach (gm. Lesznowola), które zajęło 86. miejsce na Mazowszu i 361. w Polsce.
Pierwsze miejsce w ogólnopolskim rankingu liceów zajęło XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie, drugie – Uniwersyteckie LO w Toruniu, a trzecie – XIII LO w Szczecinie.
A jak poradziły sobie nasze technika? Najwyżej sklasyfikowano Technikum nr 2 im. Emilii Plater w Piasecznie, które uplasowało się na 10. pozycji na Mazowszu i 44. w Polsce, notując spory awans w stosunku do ubiegłego roku (107. miejsce w klasyfikacji ogólnopolskiej). Technikum nr 1 w Piasecznie zajęło odpowiednio 25. i 134. miejsce, zaś Technikum nr 3 (ZS RCKU im. C. Plater-Zyberkówny) – 64. i 487. miejsce. Technikum nr 2 im. marsz. Bielińskiego w Górze Kalwarii sklasyfikowano na 99. pozycji na Mazowszu (w Polsce poza pierwszą „500”). Lepiej poradziło sobie Technikum nr 1 w Konstancinie-Jeziornie, zajmując 38. i 235. miejsce. Tegoroczny ranking wygrało Technikum Nowoczesnych Technologii im. Jana Pawła II w Kleszczowie.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię