KONSTANCIN-JEZIORNA Od poniedziałku 28 maja urząd miejski rozpocznie pracę przy ul. Piaseczyńskiej 77. W piątek oficjalnie odebrano nowy ratusz od wykonawcy


W ostatnich dniach ruszyło intensywne przenoszenie dokumentów do nowej siedziby władz. – Konstancin doczekał się godnego ratusza w 120 roku od utworzenia miasta – podkreśla burmistrz Kazimierz Jańczuk. Nowoczesny budynek pozwoli na zgromadzenie urzędników gminy pod jednym adresem. Bo teraz trzeba ich szukać pod sześcioma. I już nikogo nie dziwi, że niektóre wydziały mieściły się w galerii handlowej przy ul. Warszawskiej, gdzie lokale użytkowe przerobiono na gabinety.

Burmistrz w piątek podpisał z wykonawcą ostateczny protokół kończący nieco ponad 3-letnią budowę ratusza i trwający od pół roku odbiór budynku. W najbliższych dniach do firmy realizującej kontrakt trafi ostatnia transza zapłaty – około 2,5 mln zł.

Zgodnie z zapowiedziami gospodarza gminy, urząd zacznie pracować w nowej siedzibie od 28 maja. Burmistrz również będzie tu urzędował, choć… jego gabinet do tej pory nie zostanie jeszcze umeblowany. – Nie tragizuję, bo wiem, że meble kiedyś będą – mówi żartem Kazimerz Jańczuk.

Oficjalne otwarcie ratusza nastąpi 7 czerwca, a dzień otwarty dla mieszkańców, podczas którego będą mogli zajrzeć do zakamarków ciekawego architektonicznie budynku, zapowiedziano na niedzielę 24 czerwca (rozpocznie się o godz. 15). Będzie mu towarzyszył piknik z najróżniejszymi atrakcjami na ratuszowym parkingu. Jeśli chodzi o radę miejską, jej pierwsza sesja w ratuszu również odbędzie się w drugiej połowie czerwca.

Nie od razu, ale  przy Piaseczyńskiej 77 zostaną prawdopodobnie otwarte filie piaseczyńskiego starostwa. Włodarze Konstancina-Jeziorny niespełna dwa tygodnie temu zwrócili się do samorządu powiatu o umieszczenie w ratuszu filii wydziałów komunikacji i transportu oraz budownictwa, geodezji i katastru, w których będzie można załatwić to samo, co w Piasecznie. – Jak najbardziej jesteśmy zwolennikami uruchomienia tych filii. Pracujemy nad szczegółami – zapewnia starosta Wojciech Ołdakowski.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię