Rekonstruktorzy zapraszają w swoje szeregi

1

PIASECZNO Grupa Historyczno-Edukacyjna „Szare Szeregi” pasjonująca się historią XX wieku, z naciskiem na okres Bitwy Warszawskiej, II wojny światowej i Powstania Warszawskiego zachęca dzieci i młodzież do udziału w zajęciach plenerowych i żywych lekcjach historii w celu ocalenia od zapomnienia wydarzeń z minionych lat


Grupa podzielona jest na sekcje: ,,Zawiszacy” (dzieci do 14 lat), ,,Bojowe Szkoły” (młodzież od 14 do 18 lat) oraz ,,Grupy Szturmowe”(osoby powyżej 18 roku życia).
Na naszych zbiórkach uczymy się historii, poznajemy podstawy działania telefonów polowych, szkolimy się z musztry oraz bierzemy udział w zajęciach technicznych dostosowanych do wieku – mówi Zbigniew Rowiński, założyciel grupy. – Bierzemy też czynny udział w uroczystościach państwowych oraz rekonstrukcjach historycznych. Wyjeżdżamy na obozy letnie i zimowe, na których uczymy się działania w terenie. Rekonstruujemy sprzęt oraz pojazdy pochodzące z danego okresu.

Wszyscy chętni, którzy chcą dołączyć do grupy, mogą zasięgnąć więcej informacji pod numerem telefonu 502 793 314, ewentualnie pisać na maila [email protected] Zbiórki w okresie jesienno-zimowym będą odbywały się w soboty o godz. 13 w domu parafialnym przy kościele św. Anny w Piasecznie.

TW

1 KOMENTARZ

  1. 20 lat temu nic bym nie miał przeciwko zapaleńcom z tzw. grup rekonstrukcyjnych. Nawet wtedy popierałem.

    Ale jak widzę, jak toto się rozpleniło, to zastanawiam się, czy nie lepiej byłoby, gdyby ludzie bardziej interesowali się przyszłością, niż przeszłością? Dotyczy to także „uroczystości państwowych”. Propagandowo oczywiście rządzącym zawsze opłaca się nurzanie się w patriotycznym sosie, gromkie pohukiwanie na wojskowych paradach, organizowanie różnych „rekonstrukcji historycznych” itp.

    Pytanie, co nam daje kroczenie do przodu z głową zwróconą do tyłu?
    Kogo mają szturmować w XXI w. Grupy Szturmowe?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię