KONSTANCIN-JEZIORNA Niedzielny III Bieg Konstanciński im. Piotra Nurowskiego to były trzy godziny świetnej zabawy pod znakiem sportu, rekreacji i pomocy 7-letniemu Franiowi, ciężko choremu małemu strażakowi


Na starcie 10-kilometrowego dystansu po raz pierwszy stawiło się tak wielu amatorów biegania, blisko 900. Dodatkowo, po raz pierwszy swoją trasę (350 m) do pokonania miały kilku- i nastolatki. U nich zrezygnowano z medali, wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody.

Park zdrojowy w niedzielne przedpołudnie odwiedziło wielu polskich mistrzów olimpijskich, ale również aktorów i gwiazd telewizji oraz lokalni włodarze. Organizatorzy zaprzęgli ich do dekorowania uczestników biegu pamiątkowymi medalami. Niespodziankę sprawił Andrzej Rosiewicz, który zaledwie dzień wcześniej napisał piosenkę do muzyki w rytmie samby i nagrał ją w studio. W niedzielę stała się radosnym hymnem imprezy.

W kategorii mężczyzn podium było wczoraj biało-żółte. Wygrali Ukraińcy, prowadzący w ulicznym biegu od samego początku. Złotem udekorowano Ruslana Savchuka z Kołomyji, srebrem Pavela Vereckyiego z Doniecka, a brązem Mykhaylo Iveruka z Rivne. Na czwartej pozycji uplasował się Piotr Łobodziński, obecny mistrz świata… w biegach po schodach na szczyt wieżowców.

Wśród kobiet również zwyciężyła Ukrainka – Valentyna Kiliarska z Nikolaeva. Tuż za nią na mecie stawiła się Agnieszka Janasiak z Poznania. Na podium stanęła również Iwona Wicha rodem z Góry Kalwarii. Pani Iwona dała radę, ale zachwiała się na nogach na mecie. Okazało się, że to był jej pierwszy start od kilku miesięcy, ponieważ kończy zmagania z infekcją bateryjną układu pokarmowego.

Po biegu uczestnicy wzięli udział m.in. w aukcji koszulki podpisanej przez najwybitniejszych polskich olimpijczyków. Dochód przeznaczono na leczenie 7-letniego strażaka OSP z Kazimierza Dolnego.

Triumfator biegu
Iwona Wicha z Góry Kalwarii – osiągnęła trzeci wynik wśród kobiet
Niektórzy finiszowali rodzinnie. Jedna z par uczciła biegiem 9. rocznicę małżeństwa i wbiegła na metę trzymając się za ręce

Bieg był hołdem dla Piotra Nurowskiego, byłego prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego, mieszkańca Konstancina-Jeziorny, który zginął w katastrofie smoleńskiej. Wczoraj wspominano go z ogromnym sentymentem.

A po biegu był czas na relaks

Po raz pierwszy zorganizowano bieg dla dzieci

Imprezie patronował portal PiasecznoNEWS.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię