GÓRA KALWARIA Aż 146 młodych mieszkańców gminy we wtorek odebrało stypendia burmistrza za wysoką średnią ocen na świadectwach oraz sukcesy sportowe i artystyczne


Podczas wieczorowej gali w Ośrodku Kultury, pełna dzieci, młodzieży i rodziców sala pękała w szwach.

– Kiedy 15 lat temu zainicjowałem ten projekt motywacyjny, stypendium otrzymywało kilkanaścioro uczniów. Z dumą patrzę, jak wyróżnionych uczniów przybywa – mówił burmistrz Dariusz Zieliński zwracając się do młodej publiczności „najmłodsi przyjaciele”. – Również z dumą patrzę, jak 20-letni wysiłek lokalnego samorządu sprawił, że dofinansowane placówki oświatowe stały się wyróżnikiem naszej gminy.

Gospodarz gminy dodawał, że za sukcesami uczniów stoi uczciwa, systematyczna praca i wsparcie kochających rodziców.

W pierwszej kolejności przyznano 14 podwójnych stypendiów, dla uczniów którzy zarówno osiągnęli wysokie średnie nauczania, jak i wyróżnili się w konkursach artystycznych lub zawodach sportowych. Wśród nagrodzonych kwotami od 800 do 1500 zł znajdowała się nastolatka, która osiągnęła średnią ocen 6,0, a także mistrzowie śpiewu, recytacji, tańca, kickboxingu, karate, biegów, brydża i rysunku.

Aby mieć szansę na stypendium naukowe, uczniowie podstawówek musieli osiągnąć na koniec roku szkolnego 2016/2017 średnią 5,6, gimnazjów – 5,3, a szkół średnich – 5,0. Na gratyfikację zasłużyli również laureaci przynajmniej wojewódzkich finałów olimpiad przedmiotowych lub konkursów wiedzy organizowanych pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej lub kuratora. Pozostali stypendyści byli laureatami finałów konkursów artystycznych lub medalistami mistrzostw wojewódzkich, krajowych lub międzynarodowych.

W czasie trwającej przeszło dwie godziny gali zaprezentowali się utalentowani młodzi mieszkańcy gminy. Publiczność usłyszała śpiewający zaledwie od 3 lat, ale już kilkukrotnie nagrodzony na regionalnych festiwalach, zespół Dźwięczne Półnutki ze szkoły w Baniosze, duet Ewa Odrowąż-Coates i Nikol Kozicka (również z tej placówki), a także solistki: Julię Zulczyk, Karolinę Radomską i Małgorzatę Charko. Zatańczyło również trio mistrzyń Europy: Weronika Grzywacz, Paulina Maziarek i Wiktoria Musiałek. Reprezentowały one Formację Taneczną „Bartek”, która dochowała się największej liczny stypendystek za osiągnięcia artystyczne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię