Remiza oraz biblioteka w Jeziornie przejdą wielką metamorfozę

0

KONSTANCIN-JEZIORNA Ratusz wybrał wykonawcę przebudowy i rozbudowy obiektu przy ul. Świetlicowej, w którym przez lata obradowała rada miejska. Teraz budynek stanie się królestwem czytelników i nowocześnie wyposażoną siedzibą strażaków-ochotników


Umowa jeszcze nie została zawarta, ale ma to nastąpić niebawem. Firma, która przez około półtora roku gruntownie wyremontuje i nieco rozbuduje remizę, zainkasuje około 3,3 mln zł.

Do głównej siedziby konstancińskiej biblioteki zapisanych jest 1700 osób. To najpopularniejsza wypożyczalnia w mieście. Z niemalże 33 tys. książek na półkach korzystają mieszkańcy trzech dużych osiedli w okolicy.

– Jednak nie ma tu miejsca, żeby dłużej posiedzieć, a we współczesnych czasach biblioteka przestała być już jedynie miejscem do wypożyczania książek – mówi Ewa Rewkowska, dyrektor konstancińskiej biblioteki.

Świetny przykład stanowi stara poczta w Skolimowie, która po przebudowie na filię biblioteki stała się lubianym miejscem spotkań okolicznych mieszkańców.

W Jeziornie brakuje miejsca na spotkania autorskie czy klubu dyskusyjnego czytelników, dlatego odbywa się ich niewiele. Jednak ta sytuacja się zmieni. Po przebudowie zwolnione przez radę miejską miejsce zajmą regały z książkami, a także kąciki czytelnicze dla dzieci, młodzieży i miejsce do spotkań z autorami książek.

– Zależy nam, żeby w Jeziornie powstała biblioteka z prawdziwego zdarzenia – podkreśla wiceburmistrz Ryszard Machałek.

Przy okazji przebudowy obiektu dla biblioteki, zdecydowanie poprawione zostaną także warunki dla strażaków. W strażnicy od nowa powstaną sanitariaty, szatnia, pomieszczenie socjalne, sala konferencyjna oraz dobudowany będzie garaż na łódź.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię