Remont DK 79, utrudnienia

7

GÓRA KALWARIA 16 listopada rozpocznie się modernizacja dróg krajowych w Górze Kalwarii.

Na pierwszy ogień pójdzie akurat odcinek poza miastem. Chodzi o szosę nr 79 (Góra Kalwaria – Piaseczno) między skrzyżowaniem z obwodnicą w Kątach a skrzyżowaniem z ul. Tęczową w Mikówcu. To około 1,1 km.

Od wtorku do piątku będzie tu wymieniana nawierzchnia. Kierowcy muszą się więc przygotować na utrudnienia. (Nie jest planowane zamknięcie drogi i wyznaczenie objazdu).

Także w tym tygodniu ma ruszyć gruntowny remont al. Wyzwolenia – o szczegółach poinformujemy.

Prace na zlecenie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad będzie prowadzić firma Towemo z Otwocka.

7 KOMENTARZE

 1. Co jest ważne, ale nikt o tym głośno nie mówi, to że, w/w droga nigdy nie doczeka sie dwóch pasów ruchu w jednym kierunku… bo jak to powiedział Putkiewicz ,,jest to bez sensu,, – wypowiedz na spotkaniu z mieszkancami Z.Górnego w Szkole Podstawowej około 2 miesięcy temu… (w końcu Putkiewicz mieszka w Zalesiu Dolnym, więc jestem w stanie zrozumieć jego punkt widzenia)… Wszelakie modernizacje będą w rzeczywistości polegały jedynie na maksynalnym spowolnieniu ruchu na tej drodze, tak aby pobliskie wsie oraz GK się nie wyludniły (zwazywszy na fakt, że nie ma tygodnia aby nie doszlo do tragedii na tej drodze)….
  Więc szanowni mieszkańcy GK i okolic, po zakończeniu wszelakich ,,modernizacji,, szykujcie się na to, że podróż do Piaseczna własnym autem powinna wam zabrać więcej niż godzinę….albo i dwie… kto to wie?
  P.S.
  Proponuję aby nadać nazwę tej drodze, ponieważ nr. DK79 wielu osobą nic nie mówi…. proponuję. ,,ALEJA STRACENCÓW,,

 2. W artykule jest mowa o remoncie w Górze Kalwarii, a nie pomiędzy Górą i Piasecznem. Poza tym tutaj jest to droga krajowa (mówi ci coś DK79?) w zarządzie GDDKiA, więc niby co ma z tym wspólnego Putkiewicz?

  • Cyt.,, Na pierwszy ogień pójdzie akurat odcinek poza miastem. Chodzi o szosę nr 79 (Góra Kalwaria – Piaseczno) między skrzyżowaniem z obwodnicą w Kątach a skrzyżowaniem z ul. Tęczową w Mikówcu. To około 1,1 km.” – może, specjalnie dla ciebie ,,demaskatorze,, piasecznonews powinno przygotować informację w firmie kolorowego komiksu? może w tedy byś zrozumiał przekaz…. może.

  • No i po co się człowieku wymądrzasz jak nie masz racji. Owszem to była droga krajowa ale w chwili obecnej jest to droga powiatowa na odcinku od Węzła Kąty do świateł na Pijarskiej (docelowo to będzie odcinek gminy), a od świateł do ronda przy stadionie to droga wojewódzka.
   GDDKiA robi remont w ramach Porozumienia przy okazji budowy OGK.

 3. A może byś tak czytał ze zrozumieniem? Przecież ja pisałem w odpowiedzi na niedorzeczności tego pierwszego gościa – jemu chodziło o to, że Pietkiewicz nie naprawia będącej pod skrzydłami GDKiA Drogi Krajowej nr 79 na odcinku GK – Piaseczno.

 4. Zdecydujcie sie… bedzie remontowana DK79 gdzie na tym odcinku jest nowa obwodnica? Czy Pijarska ktora juz nie jest DK79….
  Pelen profesjonalizm….

  • Daj spokój, co za różnica: krajowa, wojewódzka, gminna czy powiatowa. Przecież „Chodzi o szosę nr 79 „ciach” między skrzyżowaniem z obwodnicą w Kątach a skrzyżowaniem z ul. Tęczową w Mikówcu”.
   Piana w komentarzach ubita jak zawsze.
   Ale @demaskator_bzdur dobrze pyta @polskiegodzięcioła – co ma z tym wspólnego p.Putkiewicz?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię