Remont kładki na finiszu. Mieszkańcy mają uwagi dotyczące okolic dworca

0

PIASECZNO W ramach przebudowy linii kolejowej, PKP PLK prowadzi także prace w rejonie dworca w Piasecznie. Niedługo ma być gotowa kładka nad torami, z której już korzystają podróżni. Wokół peronów powstały też nowe ciągi, które nie do końca przypadły do gustu mieszkańcom


Kładka nad peronami jest już prawie gotowa. Cała inwestycja kolejowa ma zakończyć się w trzecim kwartale tego roku

– Podczas remontu kładki zniszczono chodnik prowadzący w kierunku osiedla Orężna – alarmuje Paulina Nalewczyńska. – Wyłożony starymi płytami ciąg powstał z inicjatywy jednego z mieszkańców 30 lat temu i korzystało z niego mnóstwo osób. Teraz są tam stawiane słupki, a PKP chce ogrodzić teren dworca siatką. To oznacza, że będziemy musieli chodzić dłuższą drogą. Czy o to chodziło w całej tej przebudowie?
Pani Paulinie nie podoba się również poprowadzenie okrężną drogą nowych ścieżek w kierunku przystanku 727. – Ci projektanci naprawdę mieli bujną wyobraźnię… – dodaje zbulwersowana mieszkanka.
Karol Jakubowski z biura prasowego PKP PLK potwierdza, że dwa tygodnie temu zostały ułożone nowe chodniki do stacji kolejowej i kładki, a w tej chwili montowane są przy nich barierki. Kładką można już chodzić, mimo że prowadzone są na niej ostatnie prace wykończeniowe (w czwartek były poprawiane wejścia do wind). – Oddanie przeprawy nad torami do użytku planowane jest przed końcem wakacji – informuje Karol Jakubowski.
Kilka tygodni temu, podczas protestu mieszkańców Zalesia Górnego, którym nie podobały się niektóre rozwiązania zastosowane w rejonie miejscowego peronu, wiceburmistrz Daniel Putkiewicz zapewnił, że gmina chętnie dokona tam przeróbek i usprawnień. Można domniemywać, że deklaracja ta dotyczy także okolic dworca w Piasecznie.

Tomasz Wojciuk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię