Remont Postępu w przyszłym roku?

0

LESZNOWOLA Niedawno do starostwa wpłynęło pismo, w którym mieszkańcy jeżdżący na co dzień ulicą Postępu domagają się jej remontu. Na reakcję władz powiatu nie trzeba było długo czekać


Ulica Postępu jest dziurawa, pozapadana i nie ma chodnika. W fatalnym stanie jest również skrzyżowanie z DW 721

Mieszkańcy Bobrowca, Łozisk, Jazgarzewszczyzny, Kolonii Lesznowola, Wilczej Góry oraz kilku innych miejscowości leżących na południu naszego powiatu domagają się pilnego remontu odcinka ulicy Postępu, od ulicy Mazowieckiej w Bobrowcu do drogi wojewódzkiej 721 w Lesznowoli. – Chcemy także budowy przy tej drodze chodnika i gruntownej przebudowy skrzyżowania ulicy Słonecznej z Postępu – mówi Paweł Kaczmarzyk z Bobrowca. Inicjatywę poparł także lesznowolski radny, Sławomir Świtek. – Ten odcinek Postępu rzeczywiście znajduje się w fatalnym stanie, a ludzie nie mają jak dojść do sklepu czy apteki – mówi. – Wierzę, że władze powiatu przychylą się do naszej prośby.

Projekt przebudowy niebezpiecznego skrzyżowania ul. Postępu i drogą wojewódzką 721 opracowuje obecnie gmina Lesznowola w porozumieniu z powiatem piaseczyńskim. Opracowanie obejmuje budowę sygnalizacji świetlnej, zmianę geometrii jezdni wraz z wydzieleniem lewoskrętów, poszerzenie pasa drogowego, odwodnienie oraz oświetlenie. Niedługo ma być złożony wniosek o wydanie ZDID-u, czyli zgody na realizację inwestycji drogowej. A co z remontem ulicy Postępu? W odpowiedzi na prośbę mieszkańców Ksawery Gut, odpowiadający w starostwie za inwestycje wyjaśnia, że w tegoroczny budżet nie obejmuje tej inwestycji. – Wniosek mieszkańców może być rozpatrzony na etapie opracowywania planu wydatków inwestycyjnych na 2018 rok – informuje Ksawery Gut.

Tomasz Wojciuk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię