Remont Sikorskiego, kierowcy zdezorientowani!

4

PIASECZNO Mieszkańcy alarmują o trudnościach komunikacyjnych związanych z remontem ulicy Sikorskiego. – Nie da się normalnie wyjechać z Alei Róż, nie ma żadnych oznaczeń, jak tam się poruszać, a auta  nie mogę się wymijać – narzeka jeden z naszych Czytelników

Remont ulicy Sikorskiego ma na celu poprawę nie tylko bezpieczeństwa, ale również komunikacji: powstaną tu nowe zatoki postojowe, spowalniacze, a przejście dla pieszych zostanie wyniesione. Prace trwają już od 11 lipca.
Zmotoryzowani mieszkańcy mają jednak zagwozdkę. Skrzyżowanie Sikorskiego i Al. Róż jest kompletnie rozkopane, a oznaczenia niektórych wprowadzają w błąd. Znaki zakazu wjazdu stoją na ul. Sikorkiego zarówno przed odcinkiem Al. Róż-Wojska Polskiego, jak i przed wjazdem w Al. Róż, w kierunku ul. Szkolnej. Z kolei na odcinku prowadzącym w kierunku Powstańców Warszawy na środku rozkopanej drogi stoi znak, którego zasadność na pierwszy rzut oka trudno ocenić. Wyjeżdżający z osiedla są zdezorientowani.
– Nie ma żadnych wskazówek, jak jechać. Samochody ledwo się wymijają – skarży się jeden z naszych Czytelników. – Nie wiadomo, jak dojechać do domu, nie wspominając o parkowaniu.
– Jakaś masakra. Nie rozumiem tej logiki, a właściwie jej braku. Wystarczy postawić informację dla mieszkańców, jakieś oznaczenie, tabliczkę – kwituje inny mieszkaniec. Co ciekawe, z ustawionych na miejscu znaków jasno wynika, że również i piesi, według przepisów prawa drogowego, mają zakaz poruszania się na tym terenie.
Jeden z pracowników budowy poinformował nas, że jutro (tj. 25 lipca) prace w całości przeniosą się na odcinek przy GOSiR-ze. Obecnie jest tam zrywany asfalt, który ma dziś całkowicie zniknąć. Z Al. Róż wyjechać będzie można w stronę ul. Powstańców Warszawy.
– Nie ma tu zakazu wjazdu. Na środku znajduje się znak ostrzegający przed studzienką. Przez cały czas wjazd i wyjazd jest możliwy – wyjaśnia nasz rozmówca.
Wjazd i wyjazd na ulicę Powstańców Warszawy, choć na pierwszy rzut oka nieoczywisty, bo prowadzący po żwirowo-piaszczystej nawierzchni, jest jak najbardziej możliwy.

NAB

4 KOMENTARZE

  1. Jeżeli chodzi o 11Listopada to napewno trzeba zacząć od strony ul.Głównej inaczej błoto bedzie splywalo na ulice Główna i zapowiadane nowe rondo w Gołkowie jak remontować to z głową

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię