Remont wiaduktu w Glinkach od niedzieli przestanie tamować ruch na drodze nr 50

0

GÓRA KALWARIA Kierowcy przejeżdżający przez most na Wiśle w Górze Kalwarii skarżą się na zwężenie szosy pod wiaduktem kolejowym za rzeką. To powoduje również korki w mieście. Mamy jednak dobre informacje


Po wiosennych pracach na moście, koniec wakacji przywitał kierowców kolejnymi utrudnieniami w ruchu na tranzytowej szosie nr 50. W Glinkach kolejarze zabrali się za remont wiaduktu.

– Zakres prac obejmuje wzmocnienie podpór podtrzymujących konstrukcję, dlatego konieczne było tymczasowe zwężenie jezdni – wyjaśnia Karol Jakubowski z zespołu prasowego PKP Polskich Linii Kojowych. – Zmiany dla kierowców zakończą się do soboty 8 września. Wtedy zostanie przywrócony pełny ruch drogowy – zapewnia.

Jak podaje PKP PLK, efektem półmilionowej inwestycji będzie zachowanie bezpiecznych przejazdów oraz utrzymanie dotychczasowej prędkości pociągów 60 km/h na wiadukcie.

Remont wiaduktu potrwa do 15 października br., jednak od od najbliższego weekendu nie będzie miał wpływu na ruch samochodów – informuje Karol Jakubowski.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię