Remont zakończy się przed czasem! Koniec objazdu

0

KONSTANCIN-JEZIORNA Udało się przed czasem zakończyć remont przejazdu kolejowo-drogowego na ul. Mirkowskiej w Konstancinie-Jeziornie. Kierowcy i piesi będą mogli z niego korzystać już od najbliższej środy (12 lipca). Dzień później, od czwartku (13 lipca), na swoje stałe trasy wrócą autobusy komunikacji miejskiej i lokalnej.Przejazd kolejowo-drogowy na ul. Mirkowskiej w Konstancinie-Jeziornie został zamknięty 26 czerwca. Prace remontowe miały potrwać do 21 lipca. Na szczęście główne roboty udało się przeprowadzić w znacznie krótszym czasie.


Przejazd od środy


Oznacza to, że przejazd otwarty zostanie wcześniej, niż planowano. Jak informuje wykonawca – firma Tor-Spec Diagnostyka, która realizuje inwestycję na zlecenie PGNiG Termika SA – stanie się to już w najbliższą środę (12 lipca). Od godz. 7.30 zostanie on udostępniony kierowcom samochodów osobowych, rowerzystom i pieszym. Z kolei od czwartku (13 lipca) na swoje stałe trasy wrócą autobusy linii: 251, 710, N50, L14, L15, L21 L28 i L42. Będą one kursowały według wakacyjnych rozkładów jazdy.

Natomiast w dalszym ciągu obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania pojazdów na jednokierunkowym odcinku ul. Anny Walentynowicz na osiedlu Mirków. Ma to związek z rozpoczynającą się budową nowoczesnego boiska wielofunkcyjnego, naprzeciwko gminnego przedszkola i żłobka.

Prace remontowe są prowadzone na 30-metrowym odcinku toru kolejowego i 16-metrowym odcinku przejazdu kolejowo-drogowego. W ramach inwestycji betonowe płyty zostały zastąpione nowymi gumowymi, pochodzącymi z recyklingu opon. Zastosowanie takiego nowoczesnego rozwiązania ma za zadanie m.in. stłumić drgania konstrukcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię