Reprezentanci PiS-u zadali pytanie Donaldowi Tuskowi

16

PIASECZNO Dziś rano pod biurem Platformy Obywatelskiej przy ul. Warszawskiej odbył się happening przedwyborczy, w którym wzięło udział kilkoro ważnych działaczy Prawa i Sprawiedliwości, w tym posłowie Zdzisław Sipiera i Dominika Chorosińska


Członkowie PiS-u ustawili się w szeregu przed biurem PO, trzymając przed sobą kartki z pytaniem do Donalda Tuska o treści: czy chciałby pan wyburzyć mur (chodzi o konstrukcję wybudowaną na granicy Polski z Białorusią – przyp. red.) i pozwolić zalać Polskę nielegalnym imigrantom?
Wydarzenie było zapowiadane jako pikieta poświęcona bezpieczeństwu.
Nasze granice nie są bezpieczne – przekonywała Dominika Chorosińska. – Trzeba wybrać taki rząd, który będzie zdawał sobie z tego sprawę.
Łukasz Kudlicki, radny sejmiku województwa przypomniał, że kiedy Białorusini przygotowali prowokację, rząd PiS zdecydował o wybudowaniu muru.
Podobne mury wzniosła Finlandia i państwa bałtyckie – argumentował. – Dziś na Białorusi stacjonuje grupa Wagnera. Wzniesiona bariera chroni nas przed incydentami i prowokacjami.
Rząd PiS to skuteczność, czego dowodzi ta zapora – mówił Michał Prószyński, radny sejmiku. – Opozycja grzmiała, że nie da się wybudować tego płotu, a my to zrobiliśmy. Niech Donald Tusk odpowie, czy chce zburzyć ten płot po wyborach.
Poseł Zdzisław Sipiera przekonywał, że jak Prawo i Sprawiedliwość coś obieca, to na pewno to zrealizuje.
– Tym różnimy się od opozycji – dodał. – Dzięki murowi na granicy z Białorusią Polska jest dziś bezpieczna. Nie zgadzamy się na przymusową relokację imigrantów, bo dbamy o bezpieczeństwo Polaków.
W wydarzeniu wzięło udział także kilku przeciwników PiS-u, którzy rozwiesili duży baner „Piaseczno przeciw przemocy i nienawiści”.

TW

16 KOMENTARZE

 1. „Na złodzieju czapka gore”, jak mówi stare polskie przysłowie. Pisowskie dziady, tak się boją odcięcia ryja od koryta i d…y od stołka, że wymyślają coraz to nowe bzdury i kłamstwa, w stylu „przymusowej relokacji”, w nadziei, że „ciemny lud to kupi. Złapani na kłamstwie udają szatniarza z filmu Barei: nie mam pańskiego płaszcza i co mi pan zrobi. Taki Pan jak i kram, premier M. Morawiecki – kłamca, skazany dwukrotnie prawomocnie, przez sąd za kłamstwa. I tyle w temacie pisuaru.

 2. To, co oni tam gadają (ktoś mógłby powiedzieć: pierd..ą) na tym całym happeningu, nikogo normalnego nie zainteresuje, bo sobie to może każdego dnia wielokrotnie obejrzeć w telewizji publicznej.
  Interesujące jest to, w jakim obuwiu występują ci „happenerzy”.
  Na fotce widać, że facio z prawej oraz facio trzeci od lewej posiadają obuwie najbardziej podobne do tego trzeciego od prawej, który na 95% jest posłem (i byłym wojewodą!) Sipierą.
  W „języku politycznym” oznacza to, że ci goście są w P-nie i okolicach ważni, przynajmniej z punktu widzenia partii rządzącej.
  Ja ich nie znam, ale zalecam wyborcom PiS-u: namierzcie ich i ustalcie, jak się nazywają, żeby wiedzieć, na kogo w razie czego zagłosować.

  P.S. Na fotce brak młodego Muszyńskiego, który jeszcze niedawno temu był wschodzącą gwiazdą powiatowego PiS-u.
  A ponieważ młody Muszyński (mylący się niektórym z niejakim Misiewiczem) był przez parę lat gwiazdą powiatowych struktur PiS-u i moim ulubieńcem (wraz z jego nieodłącznym towarzyszem, który nazywał się jakoś tak jak krzesło czy coś – sorry, nie pamiętam;() – to proszę miejscowe struktury PiS o info, co się z tym moim ulubieńcem dzieje?
  Bo jak już przyjdzie do wyborów, to jednak wolałbym wiedzieć, gdzie szukać moich potencjalnych faworytów.

 3. Może by tak powiedzieli czemu tak nienawidzą innych ludzi. Sącza jad na LGBT, na Niemców. Połowę Polski uznają za Niemców tymczasem gołym okiem widać że są ruskimi agentami. Taki jest PIS. Czas na pożegnanie tej kłamliwej opcji.

 4. Może z namiętnością odpowiem na zadawane pytania Panu Donaldowi Tuskowi. Żaden Islamista nie miał zamiaru i nie ma mieszkać w Polsce. Podobny poziom biedy i nędzy mają i siebie. Owszem są prowokacje, bo dopiero teraz Łukaszenka dąży do wojny z Polską, a jest to efektem indolencyjnej polityki PiS. Obecna reżim PiS, jeszcze nie przekaże uzbrojenia, a już głosi w Polsce ile to sprzętu przekaże Ukrainie. Wysyłanie Islamistów może mieć charakter prowokacyjny do wojny z Polską. Być może Putin ma taki plan, żeby nie było, że Rosja walczy z NATO. Jedno jest pewne, że żaden Islamista nie zamieszka w Polsce, bo musiałby walczyć z ultraradykalnymi fanatykami katolickimi. Przecież, gdy się pojawi podobny człowiek o innej barwie skóry jest w Polsce wyzywany i atakowany. Została zbudowana prymitywna zapora, co ułatwiło trochę pracę służbom granicznym. Jednak Niemcy twierdzą, że ostatnimi czasy i to przez Polskę, przybyło do Niemiec 2 – tysiące uchodźców. To świadczy o tym, że dalej granice nie są szczelne. Każdy rządzący podejmuje decyzje na miarę czasów i możliwości. Ważnym pytaniem jest ile PiS faktycznie zrobił długu za granicą?

 5. Hahaha PiS co obiecał to wprowadził – Nie wprowadzimy nowych podatków a tu muk i mamy ich az 57 Po wyborach gdyby jakimś przypadkiem wygrali Będzie kolejnych 20 Obiecujemy wspierać małych producentów, małe firmy , rolnictwo Tak wspierali ze podwyższyli ZUS i to porzadnie Tak wspierali rolników że miliny ton zborze ukrainiskiego sprzedali i prawie po roku zdziwienie że to Ukrainiskie zborze Obiecali skończyć z zatrudnianiem rodziny pociotkow kolegów Tu prym wiedzie Morawiecki w niespełna dwa miesiące obsadził 100 stanowisk w spółkach państwowych kolegami , pociotkami rodzinami pociotkow

 6. pikieta poświęcona bezpieczeństwu Pisowscy aparatczycy twierdzą że nasze granice nie są bezpieczne To chyba u Kaczyńskiego powinni pikietować Ale tam nawet do willi się nie zbliżą

 7. Jakie flendzki….
  Do pracy uczciwej zabierzcie się.
  Postawa z szeroko rozstawionymi stopami godna osób ze sporą nadwagą lub już otyłością. Przyszli pacjenci Ssluzby zdrowia.
  Dbajcie o zdrowie i kondycję!!! Koniec obzarstwa na koszt spokeczensrwa.
  Do pracy !!!!!

 8. Sipiera miał fajnego pomysła. Chciał patronem głównej trasy mostowej w Warszawie uczynić kacze bóstwo, które jako jedyny jej prezydent nie tylko nie potrafiło zbudować żadnego nowego mostu, ale nawet nie umiało przeprowadzić przetargu na jego projekt.

 9. Jedni i drudzy siebie warci. Szopka trwa, a Państwo bierzecie w niej czynny udział – jesteście rozgrywani jak wam zagra jeden czy drugi. Szukają sobie tylko tematów zastępczych i wzajemnych uszczypliwości. Wydawałoby się dorośli i poważni ludzie, a tak naprawdę tłumoki bez żadnych kompetencji po obu stronach. Zbiera się na wymioty jak tylko pomyśli się o tych parszywych świniach z wiejskiej. Nie wstyd wam ludzie na tej Wiejskiej?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię