Retro Dzień w piaseczyńskiej bibliotece

0

PIASECZNO W najbliższą sobotę 26 marca w godzinach od 11 do 16 odbędzie się bezpłatne rodzinne wydarzenie, podczas którego zakurzone i niepotrzebne sprzęty nie tylko ożyją, ale także stanowić będą źródło rozrywki i edukacji międzypokoleniowej

Retro Dzień w budynku Centrum Edukacyjno-Multimedialnego to nowa inicjatywa Multicentrum – Biblioteki Publicznej w Piasecznie oraz Muzeum Kaset, która realizowana będzie z zaprzyjaźnionym Milanowskim Muzeum Gier i Komputerów. W programie imprezy przewidziano prezentacje nie tylko archaicznych komputerów oraz konsol z grami, ale także gramofonów, magnetofonów szpulowych oraz kasetowych.

Będzie można nie tylko sprawdzić ich funkcjonalności, ale także zajrzeć do ich wnętrza, a także dowiedzieć się o sposobach ich naprawy – mówi Cezary Molski z Muzeum Kaset.
W ten sposób pomysłodawcy wydarzenia będą zachęcać do naprawy nie tylko dawnych urządzeń, ale i współczesnych – by zmniejszać liczbę elektrośmieci.

Retro Dzień obfitować będzie w liczne konkursy z nagrodami, a także – łączące pokolenia – warsztaty upcyclingowe. Na miejscu będzie także możliwość kontemplowania utworów w muzycznych, a w rolę algorytmów podpowiadających artystów będą mogli wcielić się rodzice i dziadkowe. Nie obędzie się także bez podstawowej wiedzy komputerowej, co stanowić może wyzwanie dla współczesnych dzieci i młodzieży.
Dlatego liczymy na rodzinne wsparcie starszych pokoleń także w tej kwestii – mówi Cezary Molski.
Retro Dzień będzie także okazją do przekazania i zachowania dla kolejnych pokoleń nie tylko starych komputerów, ale także kaset (audio i video), a także magnetofonów
i kamer analogowych.

Patronat medialny nad Retro Dniem objęła redakcja Kuriera Południowego oraz portal PiasecznoNews.pl..

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię