Rewolucja jest kobietą! Takiego protestu jak w Górze Kalwarii jeszcze nie było

21

GÓRA KALWARIA Trudno oszacować, ale nawet 1000 kobiet mogło wyjść na ulicę Góry Kalwarii. Demonstrantki zablokowały rondo na skrzyżowaniu krajowej 79 z krajową 50

Rozbrzmiewają klaksony, gra głośno muzyka. Głównie młode dziewczyny skandują hasła: „Rewolucja jest kobietą!, „Myślę, czuję, decyduję!”. Rozbrzmiewa muzyka, a niektóre z uczestniczek pochodu, który przemaszerował z rynku na rondo im. Kazimierza Górskiego tańczą.
– Góra Kalwaria zacofana, nawet spontaniczny protest z dwudniowym opóźnieniem – komentowali złośliwi.
Tymczasem skala tego protestu i liczba uczestniczek przyćmiła wszystko co w ostatnich dniach wydarzyło się w powiecie piaseczyńskim. Nie ma agresji, ta demonstracja przybrała formę radosnego happeningu zagrzewanego wiarą w możliwości zmian.

Godz. 17.14. Kobiety ruszyły do kolejnego ronda na południe w ciągu krajowej 79.

AB

21 KOMENTARZE

 1. No cóż, robiłem tam zdjęcia wczoraj przez ponad 4 godziny i w największym szczycie demonstracji oceniałem jej liczebność na jakieś 300 – 350 głów i nawet się potem zastanawiałem, czy nie przeszacowałem. Nic nie mam przeciwko tej demonstracji i popieram prawo do swobodnego demonstrowania swoich pogladów, ale takie nieobiektywne zawyżanie jej liczebności nie przystoi dziennikarskiej rzetelności.

 2. Z obserwacji tych zdjęć wyciągnąłem wniosek taki : to sami oberwańcy w dziurawych spodniach kilka pań po klimakterium no i ze trzech nawet nie wiem jak facetów nazwać.

 3. Ciekawa jestem czy te kobiety w ogóle wiedzą po co tam poszły…. Bo znaczna większość sloganów, które wykrzykują i wypisują, albo nie mają nic wspólnego wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego z przed tygodnia, albo wręcz jawnie sugeruje dostępność aborcji niczym cukierków w cukierni…..

 4. 1. pochód widziałem i było tam 100 – 150 osób.
  2. większa manifestacja była przeciwko imigrantom, bo wtedy było około 700 osób i rzeczywiście wtedy było kilka razy więcej osób co można zobaczyć na archiwalnych zdjęciach.

  • Haha 150 osób, to chyba byłeś w innym mieście. Sama tam byłam to szacunkowo było ok 900-1000 osób. Nie wiem po co wypisujesz takie brednie. Żałosne.

   • Bo pisze to co widział, a Ty nieudolnie próbujesz na siłę podnieść rangę wydarzenia które popierasz, a które nie spełnia Twoich oczekiwań….

 5. Hasło: Rewolucja jest kobietą
  Odzew: Rewolucja, jak Saturn, pożera własne dzieci
  Konkluzja: Dobry minister policji ma w zanadrzu ze trzy spiski i dwa zamachy stanu

 6. Przeciez jasno i wyraznie napisane ,,na ulice moglo wyjsc az 1000 kobiet”Nik nie podaje ile ich bylo.Pewnie polowa nie wie po co byla..

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię