Rewolucja na stołówkach w piaseczyńskich szkołach i przedszkolach

4

PIASECZNO Zaraz po feriach gmina Piaseczno planuje wprowadzenie systemu informatycznego do zarządzania, zamawiania oraz rozliczania posiłków wydawanych w stołówkach piaseczyńskich placówek oświatowych.


Aplikacja ” Zamów posiłek” zostanie uruchomiona po feriach we wszystkich gminnych szkołach. System był testowany od września 2020 r. w 3 placówkach: Szkole Podstawowej nr 1 w Piasecznie, Szkole Podstawowej w Jazgarzewie i Przedszkolu nr 3 w Piasecznie

– System jest ułatwieniem dla rodziców i intendentów obsługujących zapisy na obiady w szkołach. – ocenia Hanna Kułakowska-Michalak burmistrz gminy Piaseczno

„Zamów posiłek” połączona jest z Kartą Mieszkańca.

Na początku stycznia poprzez dziennik elektroniczny rodzice otrzymają informację/ instrukcję dotyczącą rejestracji w systemie „zamów posiłek” wraz z prośbą o wyrobienie dziecku Karty Mieszkańca. W ramach nowego systemu, każdy rodzic założy indywidualne konto do zarządzania zamówieniami posiłków dla swoich dzieci. Na tym koncie zostaną odnotowane kwoty wpłat oraz inne informacje niezbędne do prowadzenia rozliczeń.

Aby mieć możliwość zamówienia posiłków, rodzice najpierw dokonają wpłaty (zasilą swoje indywidualne konto), a następnie złożą zamówienie w ramach dostępnych środków. Poprzez konto będzie również możliwość rezygnacji z już zamówionych posiłków. W takim przypadku nastąpi automatyczny zwrot należności na konto a niewykorzystane pieniądze umożliwią dokonanie kolejnych zamówień.

Start już po feriach

Gmina Piaseczno planuje wystartować z systemem juz po feriach, jeżeli dzieci powrócą do szkoły.
Aby wszystko przebiegło sprawnie rodzice muszą swojemu dziecku wyrobić Kartę Mieszkańca, ponieważ jest on niezbędna do rejestracji w systemie „Zamów Posiłek” . Z Kartą Mieszkańca dziecko zgłasza się na stołówce po odbiór obiadu, na tej karcie zapisane są informacje o płatności za posiłek

Nowy wzór karty mieszkańca

Kartę mieszkańca może wyrobić każdy mieszkaniec gminy Piaseczno, który rozlicza podatek dochodowy wskazując w zeznaniu podatkowym adres zamieszkania na terenie Gminy Piaseczno. W innych przypadkach informacji udziela Referat Innowacji Miejskich ul. Puławska 5, Piaseczno.

Więcej szczegółów na temat systemu „Zamów Posiłek” pod linkiem: https://piasecznonews.pl/e-stolowki-w-gminnych-szkolach-i-przedszkolach-obiad-na-karte/

Jak wyrobić kartę mieszkańca

4 KOMENTARZE

  1. Ta aplikacja jest beznadziejna, polega tylko i wyłącznie na wyciągnieciu kasy od rodziców, zero pomocy technicznej, brak pełnych posiłków, zamawiać możecie dopiero po zaksięgowaniu pieniedzy przez system – na co często czeka się ponad tydzień. Ale czego się spodziewać jak pieniażki są najważniejsze.

  2. Nie wiem czy jest gdzieś konkurs na urzędnika miesiąca roku – gdzie tam miesiąca to jest na przynajmniej roku. Bo chciałbym zgłosić urzędnika z Piaseczna za tą aplikację. Żona siedzi już pół godziny – na razie bez sukcesu. Jakby tutaj był czat zdałbym relację na żywo z zmagań z aplikacją. Aplikacja zrobiona przez partaczy… a tak do urzędników pytanie czy te etaty księgowych w szkołach naprawdę są takim obciążeniem dla budżetu?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię