Robert Biedroń: „Piaseczno kojarzy mi się z PZPR-em”

10

PIASECZNO Dziś w restauracji „Odjazd” obyło się spotkanie z Robertem Biedroniem, kandydatem na Prezydenta RP.

– Cieszę się, że to spotkanie odbywa się właśnie w Piasecznie, bo to miasto kojarzy mi się z PZPR-em- powiedział na wstępie Robert Biedroń.
– Dlaczego? – padło pytanie z sali.
– Bo tu odbywa się Piaseczyński Zlot Piosenki Różnej, który znam i któremu kibicuję – odpowiedział kandydat z szerokim uśmiechem.
W dalszej części spotkania mówił o poszanowaniu Konstytucji RP, równości, która powinna być podstawowym prawem każdego Polaka oraz o potrzebie tworzenia świeckiego państwa.
– Wiem co znaczy tęsknota – mówił Robert Biedroń wspominając swój rodzinny dom w Krośnie, który opuścił szukając swojej życiowej drogi. – Państwo nie stworzyło możliwości bym mógł pozostać w swoim rodzinnym mieście. Chciałbym to zmienić. Nie możemy budować społeczeństwa, w którym jedna osoba ma mniejsze szanse niż inni – podkreślał Robert Biedroń. – Szanse trzeba wyrównywać.
Mówił też o potrzebie rozwoju edukacji oraz trudnej sytuacji kobiet w Polsce. Roberta Biedronia przedstawiano jako jedynego postępowego kandydata na prezydenta, który może poprowadzić Polskę ku nowoczesności.
– Musimy wybrać pomiędzy rzeczywistością pogardy, a przyszłością nowoczesnego Państwa, gwarantującego wolność i równość szans – mówił kandydat. – Następna szansa by coś zmienić pojawi się dopiero za 5 lat. Prezydent powinien godzić, nie piętrzyć podziałów i  reprezentować wszystkich Polaków – podkreślał kandydat.
– Żle się dzieje gdy media podkreślają, że pochodzenie predestynuje nas do pewnych cech – mówił Biedroń. – Jedni mają szansę urodzić się w Warszawie czy Dubaju, a inni w Słupsku czy Krośnie. To nie powinno mieć znaczenia.
– Prezydent Kwaśniewski dał nam Konstytucję, kolejny prezydent powinien dbać o jej przestrzeganie – padło z sali. – Ta kampania jest podobna do tej sprzed lat. Gdy Kwaśniewski zaczynał miał tylko 10 proc. poparcia. Miał świetny program, nikogo nie atakował i w właśnie w tym stylu trzeba kampanię prowadzić – radzono kandydatowi.
Na zakończenie spotkania był czas na pamiątkowe zdjęcia.

Adam Braciszewski

10 KOMENTARZE

 1. To starosta ma teraz dylemata? Wybrać tych co kocha czy tych co go kochają”zibi” nareszcie coś dla ciebie:)))))))))))))

  • Pan starosta ze swoją arogancką, zamordystyczną, socjopatyczną mentalnością najbardziej pasuje do kandydata Dudy 🙂

   • :))))))))))))))))))) mezalians,absurd.A mówi to:klasyczna śmierć mózgu,produkt zgwałconej małpy przez szczura wytwór wyobraźni artysty-gdybyś “zibi”ni zakumał

    • Cieszę się wraz z tobą, że udało ci się opanować trudną sztukę czytania. Gratuluję!
     Teraz pora na naukę pisania. To naprawdę da się zrobić! Powodzenia! 🙂

     • Zastosuję się do rozkazu już chwilę po tym,gdy na żona szczuromałpy nauczy się myśleć?

 2. Którzy lokalni działacze obecni na spotkaniu i zdjęciach? Pytam, bo nie znam… .
  Z tekstu i zdjęć pozytywne wrażenie. Kiedy przybędą inni pretendenci do żyrandola?

 3. Toż to prostak i nieudacznik na prezydenta jak można tak mówić o własnym mieście Krosno to pięknie miasto z dużymi możliwościami dla tych którzy chcą pracować a w czasach w których ten człowiek tam mieszkał były jeszcze większe ale ten człowiek pluje wszędzie i na wszystkich jak można było się tak dac obrażać ale pewnie na tym spotkaniu nie było mieszkańców Piaseczna tylko przwiezione słoiki

  • Ani mnie Biedroń grzeje, ani ziębi, ale skąd wniosek, że to prostak i nieudacznik? Był posłem, prezydentem sporego miasta, teraz jest europosłem. Tak wygląda kariera nieudacznika? Pochwal się może, jaką udaną karierę ty zrobiłaś. Prostak? No to przytocz chociaż jeden cytat z Biedronia, świadczący o jego prostactwie. Chyba nie powinno być problemu, bo to wszakże osoba publiczna, a jej wypowiedzi „żyją” w Internecie.

   A gdzież to niby ten Biedroń „pluje wszędzie i na wszystkich”? Kogo niby to obraża? A skąd wiesz, że na tym spotkaniu „nie było mieszkańców Piaseczna tylko przywiezione słoiki”. Byłaś tam? Gardzisz tzw. „słoikami”, bo nie mieszkają od urodzenia w Piasecznie? Czujesz się od nich lepsza, bo ty mieszkasz? A potrafisz podać jakieś inne swoje „zasługi”?

   Żeby uprawiać w sieci „partyjną robotę” i takiż trolling, wypadałoby mieć jakiekolwiek argumenty, a przy ich braku chociaż umiejętność tworzenia inteligentnych, błyskotliwych tekstów, sprytnie osłaniających brak argumentów. Jak się niczego z tego nie posiada, to po co się wysilać?

 4. Biedroń byłby fajnym prezydentem. Na pewno nie gorszy od Kwaśniewskiego, bo reszta jak wiemy pozostawała na dużo niższym poziomie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię