Robią projekt ronda. Będą wykupy gruntów

5

LESZNOWOLA W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o planach przebudowy ulicy Postępu na odcinku od ul. Żwirowej w Bobrowcu do skrzyżowania z drogą 721. Plany te zakładają wybudowanie ronda u zbiegu ulic Postępu i Leśnej, co budzi niepokój okolicznych mieszkańców


Skrzyżowanie ulicy Leśnej z Postępu, gdzie wkrótce ma zostać zbudowane rondo, jest z trzech stron otoczone ogrodzeniami, które na pewno trzeba będzie przesunąć. Na jednym rogu znajduje się skład materiałów budowlanych, na drugim był wcześniej skład drewna opałowego (działka jest ogrodzona), zaś od strony południowo-zachodniej znajduje się prywatna posesja.
– Nie ma tu miejsca na rondo, lepiej żeby powiat zrobił normalną sygnalizację świetlną – uważa Stanisław Szamota, właściciel przylegającej do skrzyżowania nieruchomości.
Postawienie świateł będzie też chyba mniej kosztować.
Tymczasem z naszych informacji wynika, że powiat jest zdecydowany na rondo. Podobne rozwiązanie zastosowano niedawno na skrzyżowaniu Mazowieckiej ze Żwirową w Bobrowcu i sprawdza się ono dobrze. Starosta Ksawery Gut informuje, że w obrębie ronda zostaną wykupione grunty.
– Jest już gotowy projekt przebudowy tego miejsca – informuje Joanna Grela z wydziału promocji powiatu.

TW

5 KOMENTARZE

  1. „Starosta Ksawery Gut informuje, że w obrębie ronda zostaną wykupione grunty”
    ================
    Za co? Przecież starostwo nie ma na to kasy. Znów będą kombinować jak konie pod górę, jak by tu odwlec wypłaty.

  2. Jakie światła … tylko i wyłącznie rondo może poprawić płynność i BEZPIECZEŃSTWO tego skrzyżowania, aż dziw, że jeszcze tam nie było wypadku śmiertelnego.

  3. Ja bym się nie cieszył tak szybko. Projekty są już na ronda w Nowej Iwicznej (Kielecka-Krasickiego, Krasiskiego-Raszyńska-Mleczarska) i nadal nic się tam nie dzieje. Powiat działa niezwykle wolno. To kwestia dekad a nie miesięcy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię