Róg wrócił do tura! Znamy okoliczności uszkodzenia parkowej figury

3

PIASECZNO W niedzielę pisaliśmy o uszkodzeniu figury tura, która stoi przy wejściu do parku od strony ul. Zgoda. Dziś tur szczęśliwie odzyskał swój prawy róg

System monitoringu zainstalowany w parku miejskim zaczyna się sprawdzać. Jedna z kamer wycelowana wprost w figurę zarejestrowała okoliczności, w jakich tur stracił swój róg. Kamera została skorygowana po tym jak jesienią ubiegłego roku tur został przewrócony, a monitoring nie zarejestrował tego zdarzenia. Tym razem prawdopodobnie nie mamy do czynienia z aktem wandalizmu – część figury odłamała się na skutek zabawy grupki młodzieży w wieku gimnazjalnym. Możliwe, że młodzi ludzie próbując sobie zrobić zdjęcie z turem przeciążyli róg, który nie wytrzymał ich ciężaru i się odłamał.
Nagranie z monitoringu ma trafić do policji, która podejmie decyzję o tym czy wszcząć ewentualne postępowanie.
Dziś rano róg został ponownie przymocowany do figury. Może warto byłoby się zastanowić nad tabliczkami przy piaseczyńskich rzeźbach, które zawierałby informację o ich twórcy, a także zwracały uwagę na to, że wbrew pozorom są delikatne i nie powinny pełnić roli ściany wspinaczkowej?

Adam Braciszewski

czytaj też: 

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię