Piaseczyńscy radni w Factory Ursus

PIASECZNO Poniedziałek, 5 maja 2003 rok

W kwietniu 2003 roku przedstawiciele spółki The Outlet Company Warsaw przedstawiło ówczesnemu burmistrzowi Piaseczna, Józefowi Zalewskiemu projekt budowy Fashion House przy ul. Energetycznej. Po sesji rady miejskiej 5 maja 2003 piaseczyńscy radni pojechali na wycieczkę do Factory Ursus, oferującego “markowe sklepy i fabryczne ceny”, by przekonać się jak funkcjonuje tego typu placówka handlowa.


– Atmosfera tego wyjazdu była bardzo radosna – wspomina Kamil Staniszek, redaktor naczelny “Kuriera Południowego”. – Wówczas w radzie miejskiej istniał wyraźny podział na koalicję i opozycję, ale mimo różnic w kwestiach samorządowych radni darzyli się szacunkiem i sympatią. Nie brakowało im też poczucia humoru. Po wyczerpującym spacerze po sklepach, ówczesny wiceburmistrz – (dziś niestety już świętej pamięci) – Andrzej Swat przysiadł w oczekiwaniu na autobus.
– Co tak siedzisz jak bezdomny? – zapytał również już dziś nieżyjący radny Jerzy Madej. – Może chcesz jakieś drobne?
Po chwili ktoś podrzucił czapkę i radni zaczęli wrzucać do niej monety. Tych zdjęć dotąd nigdzie nie publikowaliśmy. To cenna pamiątka tego pięknego słonecznego dnia, tym bardziej, że niektórych uczestników wycieczki już z nami nie ma – dodaje Kamil Staniszek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię