ROK 2005: Kościół w płomieniach!

0

Piaseczno, czerwiec 2005


Czterdziestu strażaków z piętnastu zastępów straży pożarnej przez kilka godzin walczyło z pożarem kościoła w Zalesiu Dolnym. Stromy kościelny dach, płomienie buchające spod jego blaszanej, zewnętrznej warstwy oraz trudny dostęp do miejsca pożaru był dla strażaków prawdziwym wyzwaniem.

Miejscami temperatura płonącego dachu musiała dochodzić 800 stopni. Zaczynała się topić ogniotrwała wata. Akcja gaśnicza rozpoczęła się o godz. 14.26 a zakończyła pod godz. 22. Ogień pochłonął ok. 1/5 powierzchni całego dachu, uszkodził także krzyż znajdujący się na szczycie od strony głównego wejścia do kościoła.
– To budynek sakralny, a zdecydowana większość z nas to katolicy – powiedział nam jeden ze strażaków biorących udział w akcji. – Gaszenie tego pożaru było przeżyciem, które pozostanie w nas do końca życia. Kiedy wyrywaliśmy krzyż, to choć wiedziałem, że nie ma innego wyjścia, to i tak czułem, jak żal rozrywał mi serce.

CZYTAJ TAKŻE:  Pożar mieszkania przy Nadarzyńskiej! [AKTUALIZACJE]

Przyczyną pożaru mogło być zwarcie elektryczne, ogień mogła też zaprószyć ekipa remontowa, która prowadziła prace spawalnicze.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię