Rondo Praw Kobiet stało się faktem

19

PIASECZNO Podczas grudniowej sesji rady miejskiej radni podjęli decyzję o nadaniu rondu u zbiegu ulic Energetycznej, Geodetów i Wilanowskiej w Józefosławiu nazwy Praw Kobiet. Dziś na środku ronda pojawiła się tablica z nazwą, zwrócona w kierunku każdej z dróg dojazdowych do skrzyżowania


Z wnioskiem w sprawie nadania rondu nazwy Praw Kobiet wystąpiła Piaseczyńska Rada Kobiet argumentując, że przez ten symboliczny gest rada gminy okaże wsparcie wszystkim paniom.
Głosowanie nad projektem uchwały poprzedziła długa dyskusja. Radny Michał Mierzwa z PiS argumentował, że to niewłaściwy moment na nadawanie rondu tej właśnie nazwy.
– Myślę, że społeczeństwo jest i tak już bardzo podzielone i podejmowanie takich inicjatyw tylko eskaluje konflikt – wyjaśniał. – My radni PiS nie weźmiemy udziału w głosowaniu.
Innego zdania byli radni Koalicji Obywatelskiej. – Nie mogliśmy wybrać lepszego momentu na nadanie temu rondu takiej właśnie nazwy – przekonywał radny Michał Rosa.W 2018 roku minęło 100 lat od nadania praw wyborczych kobietom. 

W końcu większość radnych uznało, że zaproponowana nazwa jest dobra i uchwała została podjęta. Dziś na środku ronda u zbiegu ulic Energetycznej, Geodetów i Wilanowskiej umieszczono czteroboczną tablicę informacyjną. Dzięki temu nazwa Praw Kobiet jest doskonale widoczna dla każdego z kierowców wjeżdżających na rondo.

TW

19 KOMENTARZE

  1. Wreszcie bezbadziejne rondo dostało beznadziejną nazwę. To kobiety nie miały praw? A co z 8 marca! . Teraz czekamy na Rondo Zapracowanego Radnego

  2. A można było nadać nazwę prezydęta tysiąclecia Kaczora Wielkiego. Wtedy by na otwarcie Martusie zawsze dziewicę i wujaszka zaprosili.

  3. Nazwa jest niepełna. Powinna brzmieć „Rondo praw kobiet ulicy”. Czyżby radni wstydzili się osób które honorują? Ależ to hipokryzja.

    • Tym razem dla odmiany samorządowa. Ot to taki ich „inteligentny” prztyczek w tych drugich… Tak im się przynajmniej wydaję… Buahaha Kolejne ich nowe zmartwienie, to jaką inną, nową, niezwykle kreatywną nazwę skwerku wymyślić…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię