Rondo Praw Kobiet. Taką nazwę nadali radni

16

PIASECZNO Radni podjęli decyzję o nadaniu rondu u zbiegu ulic Energetycznej, Geodetów i Wilanowskiej w Józefosławiu nazwy Praw Kobiet


Z wnioskiem w tej sprawie wystąpiła Piaseczyńska Rada Kobiet argumentując, że przez ten symboliczny gest rada gminy okaże wsparcie wszystkim paniom.
Głosowanie nad projektem uchwały poprzedziła jednak dyskusja. Radny Michał Mierzwa z PiS argumentował, że to niewłaściwy moment na nadawanie rondu tej właśnie nazwy.
– Myślę, że społeczeństwo jest i tak już bardzo podzielone i podejmowanie takich inicjatyw tylko eskaluje konflikt – wyjaśniał. – My radni PiS nie weźmiemy udziału w głosowaniu.
Innego zdania byli radni Koalicji Obywatelskiej. Magdalena Woźniak przypomniała, jak kobiety stopniowo nabywały swoje prawa, a Hanna Krzyżewska zaapelowała, aby je uszanować, bo wszystkie panie na nie zasługują.
Nie mogliśmy wybrać lepszego momentu na nadanie temu rondu takiej właśnie nazwy – przekonywał radny Michał Rosa.W 2018 roku minęło 100 lat od nadania praw wyborczych kobietom. Mimo to ich prawa nadal są łamane. Kobiety są gorzej opłacane, pomijane w awansach, padają ofiarami przemocy domowej. A pełnią przecież ważną rolę w społeczeństwie. Dlatego należy wspierać ich prawa.
Większość radnych przekonały te argumenty, co skutkowało podjęciem uchwały.

TW

16 KOMENTARZE

 1. Powinni na końcu dodać ,,….. Muzułmańskich,, Wtedy miałoby to jakiś głebszy sens… ale do tego trzeba cywilnej odwagi…
  Ja bym raczej zalroponował nazwę ,,Rondo Radnych Nieporadnych,,

 2. Minie moda na ronda i po ptakach. A jeśli chodzi o ronda to jakiej średnicy powinno być. Takie małe wogóle nazywać to głupota. W Warszawie są ronda, tutaj na wsi to skrzyżowanie i ruchu okrężnym. Mamy tutaj jeszcze parę takich lapsusów drogowych, może zarezerwujcie nazwy dla mądrych radnych lub projektanta dróg. Niech ludzie wiedzą.

 3. Oho, w radzie są również białorycerze… beka z was… KO nadal się pogrąża, nie wyciągnęli jeszcze wniosków… tyle razy się potykali, a wciąż upadają na…

 4. Chciałbym naprawdę się dowiedzieć o jakie prawa dla kobiet chodzi. Przychodzą mi do głowy następujące, praca na przodku w kopalni, praca przy piecach hutniczych, prawo do uśpienia nudnego męża itd. Jednak chyba dużo prościej nazwać rondo „Prawa kobiet do aborcji”, po co chować się za ogólniki

  • Niektórzy już sami nie wiedzą o co im chodzi. Ulegają po prostu manipulacjom i ideologiom. To co wyczyniają ludzie w lokalnym samorządzie TYLKO i WYŁĄCZNIE dla zbicia własnego kapitału politycznego jest już po prostu delikatnie mówiąc niesmaczne. Próbują łapać sobie elektorat, a niektóre pelikany łykają i myślą, że ci ludzie tak na poważnie… Naiwni wyborcy… Potem taki łysy i spółka będą się żalić, że nie dostali pieniędzy… Żałosne! Pomyślcie o tym, że sami wchodzicie w to bagno i jesteście wszyscy siebie warci… Zarówno ci po jednej stronie barykady jak po drugiej… Nazywajcie sobie własne klombiki przed swoimi zacnymi posiadłościami i obnoście się z tym… Dotychczasowa prowadzona przez was niezwykle „subtelna” polityka i walka z systemem jest tak mdła, że aż do porzygu… Dzieci w piaskownicy!

 5. Do wszystkich malkontentów – jak nie podoba się wam w Piasecznie to wracajcie z powrotem do swoich Kraśników. Tam mentalne średniowiecze jest w modzie.

  • Sam sobie wracaj słoiku. Znalazł się mieszkaniec z dziada pradziada. Coś się chyba w główce pomyliło i poprzestawiało – kim autor jest, aby wydawać dyspozycje i rozkazy innym? Jeszcze jest wolność słowa i każdy może mieć własne poglądy i wyrażać opinie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię