Rośnie liczba zarażonych, objętych nadzorem i kwarantanną

6

Dzisiejszy Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Piasecznie potwierdza, że dotąd w powiecie piaseczyńskim zanotowano 3 przypadki zarażenie koronawirusem. Rośnie też liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym i kwarantanną

Przypomnijmy w zeszły wtorek (10 marca), gdy jako pierwsi podaliśmy informację o aktualnej sytuacji epidemicznej w powiecie piaseczyńskim nie mieliśmy jeszcze żadnego zachorowania – 150 osób było objętych nadzorem epidemiologicznym, a 8 osób zostało objętych domową kwarantanną.
Po 6 dniach mamy 3 zarażone osoby w powiecie piaseczyńskim, 274 osoby objętych nadzorem oraz 87 osób objętych kwarantanną domową.

Jeśli w ciągu ostatnich 14 dni byłeś w rejonie występowania koronawirusa i miałeś kontakt z osobą chorą lub zakażoną koronawirusem SARS-CoV-2, to bezzwłocznie, telefonicznie powiadom stację sanitarno-epidemiologiczną.
Zalecamy stosowanie zasad higieny zgodnie z instrukcją opublikowaną na dedykowanej stronie na platformie gov.pl – http://www.gov.pl/koronawirus

Specjalna całodobowa infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia w zakresie informacji dla Polaków o postępowaniu w sytuacji wątpliwości podejrzenia koronawirusa: 0 800 190 590.

6 KOMENTARZE

  1. A skąd ja mam wiedzieć czy w ciągu ostatnich 14 dni byłem w rejonie występowania koronawirusa, miałem kontakt z kimś kto był ostatnio za granicą lub miałem kontakt z kimś kto jest w domowej kwarantannie?

    No skąd?
    Jak nawet nie wiem gdzie w powiecie piaseczyńskim koronawirus wystąpił?
    Ani w autobusie, ani w pociągu, ani w sklepie małym, ani dużym, ani na bazarze, ani na targu nikt mi się nie chwalił w ciągu ostatnich 14 dni, że w ciągu ostatnich 14 dni był zagranicą albo miał kontakt z koronawirusem?

  2. Jak nie byłeś w designer Outlet Warszawa nie bój żaby ? nawet w piątek klienci przychodzili i szukali… Na co to wydać pieniądze? Wszyscy się w domu, chuj, kolejek do kasy nie będzie ? jedna baba ze sklepu wróciła z urlopu z Włoch, miała gorączkę, przyszła do pracy. A zarząd centrum dalej nic sobie z tego nie robił ?gdyby nie przymus zamknięcia centrów handlowych, designer dalej by byl otwarty i dalej by sprzedawał!!!!!!!!

  3. Idę sobie spokojnie przez Piaseczno i nagle od ściany oderwał się podpierający ją gość i przybliżył się do mnie coś bełkocząc i chuchając morowym powietrzem. Poproszę o bezpośredni telefon do miejscowej stacji sanitarno-epidemiologicznej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię