Rośnie nam prawdziwy fighter

0

LESZNOWOLA 15-letni Radek Kopyra uprawia kick boxing od czterech lat. Na przełomie maja i czerwca nastolatek wywalczył Mistrzostwo Polski w kategorii low kick w Mysłowicach. – Nie myślę już jednak o tym i powoli przygotowuję się do wrześniowych mistrzostw Europy – mówi młody sportowiec


15-latek trenuje w stowarzyszeniu sportowym Wiśniewski Kickboxing pod okiem doświadczonego trenera Mieczysława Wiśniewskiego.
Radek jest szybki, utalentowany i ma silną psychikę – mówi. – Do tego jest wysoki, ma świetne warunki fizyczne. Mocno bije zwłaszcza z nogi, a w ringu nigdy „nie pęka przy robocie”.
W drodze po tytuł Mistrza Polski młody zawodnik stoczył cztery walki, w których nie miał większych problemów. Rok wcześniej też zdobył tytuł mistrzowski, ale w kategorii kick light.
– W sumie zwyciężyłem w ośmiu ogólnopolskich turniejach, a dwa lata temu zająłem 5. miejsce na Mistrzostwach Europy – mówi.
Aby osiągnąć taki poziom sportowy trzeba intensywnie trenować. 15-latek ma aż pięć treningów w tygodniu. Składa się na nie sporo zajęć siłowych z dużymi obciążeniami, kondycyjnych, ale też dużo sparingów, pozwalających wyrobić w ringu właściwe nawyki.
– W wolnym czasie czasami też biegam, bo w tym sporcie trzeba mieć naprawdę super wydolność – wyjaśnia Radek Kopyra. Zawodnik przyznaje, że kick boxing jest jego największą pasją i daje mu mnóstwo radości. Zapytany o plany na przyszłość nieśmiało przyznaje, że w wieku 18 lat chciałby stanąć do walki o Mistrzostwo Świata.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię