Rowerem do centrum i do dworca PKP

3

PIASECZNO Od dziś z inicjatywy radnego gminy Piotra Sędziaka przed Osiedlem Słowicza do dyspozycji mieszkańców jest nowa stacja rowerów miejskich Veturilo

Pierwotny pomysł był taki żeby stanęła ona przed kościołem, lecz po rozmowach z wiceburmistrzem Robertem Widzem stanęło na tym by był to róg ulic Żytniej i Jarząbka – tak po środku dla całego osiedla – mówi Piotr Sędziak.
Nowa stacja rowerowa służyć ma przede wszystkim do przemieszczania się do dworca i centrum miasta. Na początku rowerów ma być 10, a później ich liczba będzie dostosowana do potrzeb.
Chodziło o to by wspomóc mieszkańców, którzy nie chcą czekać na autobus – wyjaśnia radny. – Teraz łatwo i szybko można dojechać do dworca PKP. W tym miejscu czeka nas jeszcze kilka zmian, ale nie chcę zdradzać szczegółów do momentu aż zaczną się prace. Chodzi tu o bezpieczeństwo i wygodę naszych mieszkańców, a szczególnie dzieci chodzących do szkoły.

Tyl.

3 KOMENTARZE

  1. Hahaha 10 rowerów na kilka tysięcy mieszkańców osiedla hahaha
    Szaleństwo, wszyscy się radują.

    Ps.Ciekawe czy tego komentarza też nie puscisz pan moderator? Nie wolno ci, bo brak w nim pochwał?

  2. Parodia! Ludzie jedźcie od radu bezpośrednio do Warszawy, szybciej się wydostaniecie z tego zadupia… Wyjątkowo pomysłowy Pan radny niech sam wsiada na rower i pedałuje. Widz też lepszy kanciarz, narzeka że tyle wydają, że takie to drogie, szuka oszczędności, skracając na siłę, wbrew opinii ludzi linię 709, a daje na jesień kolejną stację rowerową z kilkoma rowerami, które pewnie niedługo będą w 20% sprawne, bo ludność napływowa zza wschodniej granicy zaraz zdewastuje rowery. System rowerowy, ha ha, a gdzie stacje wzdłuż Puławskiej? Najbliższa przy Poleczki…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię