Rowerem ze stolicy do uzdrowiska

0

KONSTANCIN-JEZIORNA Dojazd rowerem do jedynego uzdrowiska na Mazowszu stanie się jeszcze łatwiejszy. Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie ogłosił przetarg na budowę ciągu pieszo-rowerowego po wschodniej stronie ul. Drewny, od skrzyżowania z ul. Przyczółkową do granicy z gminą Konstancina-Jeziorna.

Kolejny etap
Nowy fragment o długości ponad pół kilometra połączy ze sobą istniejące trasy na terenie stolicy, po wschodniej stronie ul. Przyczółkowej, oraz w Konstancinie-Jeziornie, po wschodniej stronie ul. Warszawskiej. Będzie to kolejny etap budowy rowerowego połączenia między miastami. W tym roku ZDM planuje jeszcze budowę sygnalizacji na przejściu dla pieszych przy skrzyżowaniu ul. Drewny i Przyczółkowej (na wysokości ul. Historycznej). Pozwoli to wyznaczyć brakujący przejazd rowerowy, który z kolei połączy dwa rozdzielone ruchliwą jezdnią odcinki trasy wzdłuż ul. Przyczółkowej.

Przebudowa skrzyżowania
W poprzednich latach w ramach prac nad korytarzem Warszawa-Konstancin-Jeziorna ZDM wybudował zupełnie nowe trasy ulic Powsińskiej i Wiertniczej. Niedawno zaś zakończyły się prace budowlane przy realizacji projektu „Rowerem w kierunku Konstancina” zgłoszonego przez mieszkańców Warszawy w ramach budżetu obywatelskiego. Projekt zakładał wykonanie kilkusetmetrowego ciągu pieszo-rowerowego po zachodniej stronie ul. Drewny (od ul. Przekornej w kierunku południowym). Kontynuacja budowy po tej stronie ulicy wymaga kosztownego wykupu gruntów.

Przetarg
Trwa obecnie zbieranie ofert w przetargu na ciąg pieszo-rowerowy po wschodniej stronie. Sygnalizacja świetlna planowana jest do realizacji w ramach osobnego zamówienia.

Źródło: www.konstancin-jeziorna.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię