GÓRA KALWARIA Setki amatorów wyścigów na dwóch kółkach spotkają się 28 maja na starcie przy pl. Piłsudskiego. Najwytrawniejsi rowerzyści pokonają 57 km, w tym podjazd pod brukowaną ul. Świętego Antoniego


Góra Kalwaria gości na mapie LOTTO Poland Bike Marathon od samego początku cyklu wyścigów. W najbliższą niedzielę miłośnicy jazdy na rowerach górskich zawitają do tego miasta po raz dziewiąty. Organizatorzy imprezy chwalą Górę Kalwarię za malownicze i urozmaicone krajobrazy, trasy prowadzą bowiem m.in. przez Lasy Chojnowskie i wały nad Wisłą w pobliżu Zamku Książąt Mazowieckich w Czersku.

– Jestem przekonany, że zmodyfikowana trasa w Górze Kalwarii sprawi wielką przyjemność amatorom dwóch kółek. Zjazdy przeplatają się z podjazdami, a finisz prowadzi po bruku pod górę. Niczym na słynnym wyścigu Paryż – Roubaix – zachwala organizator LOTTO Poland Bike Marathon Grzegorz Wajs. – Każdy może wystartować, bez względu na wiek – zaprasza.

Rywalizacja rozegra się na trzech dystansach: max (57 km, zapisy w godz. 8.30-12, start o 12.30), mini (27 km, zapisy i start tak jak przy max) oraz fan (7 km – dla uczniów i uczennic szkół podstawowych, zapisy w godz. 8.30-11.00, start o 11.15). Na terenie Miasteczka Poland Bike swoje wyścigi Mini Cross będą mieli też najmłodsi w wieku 2-4 i 5-6 lat.

Kolarskie Miasteczko, Biuro Zawodów, start i meta szóstego etapu LOTTO Poland Bike Marathon 2017 znajdą się, tak jak przed rokiem, przy pl. Piłsudskiego.

Biuro zawodów w tym miejscu będzie czynne już w sobotę 27 mają w godz. 17-19 oraz w niedzielę od godz. 8.30.

Ponadto w Miasteczku Poland Bike będzie można skorzystać z bezpłatnego serwisu rowerowego Absolute Bikes oraz strefy bezpłatnego masażu i regeneracji Klinika Moja. Dla wszystkich uczestników przewidziano bufety na trasie z izotonikami Komodo i w Miasteczku Poland Bike („kolarski makaron”, ciasta, ciasteczka, owoce, batony, napoje itp.). Dla dzieci – rowerowa strefa Superior Fly Kids oraz Chatka Małolatka z malowaniem buziek. Więcej na www.polandbike.pl.

Wyścigi w Górze Kalwarii organizowane są przy ścisłej współpracy z Urzędem Miasta i Gminy Góra Kalwaria, Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego, profesjonalnym sklepem i serwisem Absolute Bikes oraz marką rowerów Superior.

Fot. zbigniewswiderski.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię