Rowerzysta trafił do szpitala! Zabrał go śmigłowiec [AKTUALIZACJA]

2

GÓRA KALWARIA Około godz. 15 na polu w Obrębie lądował helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Na jego pokład został zabrany około 50-letni mężczyzna


Nasz reporter ustalił na miejscu, że poszkodowany był uczestnikiem odbywającej się dziś w Górze Kalwarii imprezy rowerowej Lotto Poland Bike Marathon. Wszystko wskazuje na to, że uległ wypadkowi na liczącej 57 km, najdłuższej trasie zawodów.
Po godz. 12 z Góry Kalwarii wyjechało około 1000 zawodników na rowerach górskich.

Do Obrębu mężczyzna został dowieziony przez karetkę Falck.

Wojciech Jóźwiak, rzecznik prasowy Falck Medycyna potwierdza, że pogotowie udzieliło pomocy uczestnikowi zawodów rowerowych, który w Julianowie (koło Czachówka) uległ wypadkowi, doznał urazu głowy oraz kręgosłupa i na pewien czas stracił przytomność. Na miejscu pierwszej pomocy udzieliła mu załoga karetki Falck.

Jednak ze względu na stan pacjenta i odległość do odpowiednio wyposażonego szpitala, podjęto decyzję o przetransportowaniu go śmigłowcem. Mężczyzna został przewieziony do Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA przy ul. Wołoskiej w Warszawie – poinformował PiasecznoNEWS Wojciech Jóźwiak.

2 KOMENTARZE

  1. Dzień dobry, chcę wszystkim bardzo podziękować za pomoc jaką otrzymałem, szczególnie koledze który nie przejechał obojętnie koło mnie kiedy leżałem zamroczony. To ON powiadomił ratowników PB i pozostał ze mną do przyjazdu pomocy. Prosiłem pana Grzegorza Wajsa o pomoc w odszukaniu wspaniałego kolegi który nie zawahał się zrezygnować z rywalizacji by pomóc nieznajomemu. DZIEKUJĘ KOLEGO! proszę o kontakt ze mną albo z PB. Dziękuję ratowniczce i ratownikom z PB za szybką profesjonalną pomoc, ratownikom piaseczyńskiego pogotowia, ratownikom LPR, lekarzom z szpitala WSWiA. Przyjaciołom Irkowi i Krzyśkowi za pomoc gdy leżałem w szpitalu, pani która przechowała rower. Dziękuję wszystkim którzy udzielali mi pomocy i wsparcia, dzięki nim jestem dziś w domu bezpieczny.

    Pozdrawiam wszystkich!
    Tomasz PB NR 1965

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię