Równają drogi w Bogatkach. Mieszkaniec: co stało się z tłuczniem?

3

PIASECZNO Jeden z mieszkańców Bogatek ma pretensje, że gruntowe drogi na terenie miejscowości są równane nie w taki sposób, jak należy. – Przede wszystkim gmina nie uzupełnia ubytków kruszywem, po większym deszczu znów będziemy taplać się w błocie – alarmuje


Nasz czytelnik twierdzi, że ostatnio ulicą Szafirków jeździł tylko walec.
– Wcześniej droga nie była ani wyrównywana ani podsypywana kruszywem – relacjonuje pan Marek. – Moim zdaniem nie tak to powinno wyglądać. Na Szafirków zawsze był podsypywany tłuczeń. A teraz pani sołtys, która nim dysponuje zdecydowała, że kamienie pojawią się na ulicy Werbeny. Widocznie ludzie stamtąd mają większą siłę przekonywania…
Agnieszka Grzegorek, sołtys Bogatek wyjaśnia, że w poprzednich latach sołtysi rzeczywiście otrzymywali tłuczeń, którym mogli dysponować.
– Ten rok jest jednak inny, gmina pierwszy raz nie przyznała nam przydziału kruszywa – dodaje. – Mieliśmy tylko wskazać, które drogi wymagają profilowania. Zgłosiłam do tego zabiegu wszystkie ulice na terenie naszej miejscowości.
Co do tłucznia, który niekiedy jest podsypywany w różnych miejscach Bogatek sołtys wyjaśnia, że teraz mieszkańcy kupują go za własne pieniądze, aby wyrównywać będące w najgorszym stanie fragmenty dróg.
– W tegorocznym budżecie nie było środków na zakup tłucznia dla sołectw – potwierdza Włodzimierz Rasiński, naczelnik wydziału utrzymania infrastruktury i transportu publicznego. – Burmistrz uznał, że to gmina powinna wskazywać drogi wymagające naprawy i określać technologię, w jakiej ma to być zrobione.

TW

3 KOMENTARZE

  1. Typowe polskie partactwo! Błoto jest efektem zastosowania właśnie tego tłucznia, który się lasuje i zakleja naturalny drenaż gruntu. Jest to materiał nadający się tylko na podbudowę pod nawierzchnie twarde, czyli asfalt lub beton (ew.makadam). „Naprawianie” dróg gruntowych tym materiałem to istna plaga ostatnich lat. Są one szczególnie uciążliwe dla rowerzystów; nawet, kiedy zdążą się ujeździć, po przejściu równiarek znowu stają się upiorną przeszkodą.

  2. „– W tegorocznym budżecie nie było środków na zakup tłucznia dla sołectw – potwierdza Włodzimierz Rasiński”
    ========================
    To nie mogą się chłopy skrzyknąć i sami se utłuc z kamieni polnych?
    A jak kamieni zbraknie, to przecie zawsze można babę stłuc albo bachory. Droga się nie polepszy, ale przynajmniej człowiek odreaguje i dziury w drodze nie będą tak przeszkadzać 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię