Rozbabrana Szkolna. Mieszkańcy mają dość uciążliwości

8

PIASECZNO Pod koniec maja rozpoczęła się gruntowna modernizacja ulicy Szkolnej w centrum miasta. Niestety, całymi dniami plac budowy świeci pustkami, co budzi irytację mieszkańców


 

– Wszystko rozkopane, błoto, nie ma jak przejść, a na budowie pustki – dziwi się pani Danuta. – Inwestycja w takim miejscu powinna zostać jak najszybciej ukończona.
Tymczasem okoliczni mieszkańcy oraz klienci bazarku muszą od tygodni albo chodzić opłotkami, albo przeciskać się wąskim, wydzielonym wzdłuż pawilonów przejściem. Ponadto na rozkopanym odcinku Szkolnej (od ul. Wojska Polskiego) panuje bałagan. Walają się puste butelki, śmieci, a wkopane w drogę studzienki nie są niczym osłonięte.
– Bazarek od miesiąca świeci pustkami, bo trudno się tu dostać – mówi jedna z handlujących. – Jak remont się przeciągnie, a na to się zanosi bo rzadko kiedy widać tu robotników, pójdziemy z torbami.
Mieszkańcy też narzekają na utrudniony dostęp do poczty.
– Dostałem awizo i chciałem odebrać list – mówi Piotr. – Dojechałem do ul. Szkolnej od strony Powstańców Warszawy. Niestety od miejsca, w którym zaparkowałem pocztę dzieliła rzeka błota. Mogliby chociaż jakieś deski położyć, żeby można było przejść w miarę suchą nogą.  
Z przedstawionego przez gminę harmonogramu prac wynika, że odcinek Szkolnej od poczty do ul. Wojska Polskiego ma być ukończony do 30 lipca. Zapytaliśmy, czy ten termin jest zagrożony.
– Wszystko przebiega zgodnie z planem, a nawet trochę szybciej – uspokaja Łukasz Wyleziński z gminnego biura promocji. – Została wykonana kanalizacja deszczowa. Wykonawca czeka teraz na wyłączenie prądu na osiedlu przez PGE. Wtedy zostaną zrobione rury osłonowe na kablu średniego napięcia.

Tomasz Wojciuk

8 KOMENTARZE

 1. wszędzie są remonty, tylko jaśniepaństwo z e Szkolnej i okolic ma z tym problem>?
  zdaniem autora plac budowy swieci ciagle pustkami, a pan z gminy twoerdzi, ze roboty zakonczą na czas. Ktoś tu kłamie. Albo gmina albo autor co by poczytnosc byla lepsiejsza

  • To ja, jaśnie Pan z okolic szkolnej Ci wyjaśnię to zagadnienie. Problem jest taki że remont nie idzie równym tempem. Jednego dnia psy du.ami szczekają. Nic się nie dzieje, Innego dnia słychać roboty od świtu do nocy, dosłownie. Więc co mają myśleć jaśnie państwo jeśli pracę nie idą równym tempem, do końca planowanego remontu zostało 11 dni a ulica wygada tak jak wygląda? Mają prawo się niepokoić sytuacją. O właścicielach sklepów nie wspomnę, bo oni finansowo dostają po tyłku bardzo.
   Jak tego nie rozumiesz to jaśnie państwu możesz buty czyścić parobku.

 2. Proszę się nie dziwić – przetarg wygrała FAL-BRUK Sp. z o.o.. s. k.ul. Sarabandy 42 02-868 Warszawa za cenę ryczałtową brutto – 3.954.450,00 zł. Takie same numery w Józefosławiu. Ogromne stawki za kontrakty, budowa w kilku miejscach , rozbabrane, rozgrzebane, pozorowane, wielodniowe przerwy.
  Potem wystawiają gminie rachunki , zapewne obecnie realizują remonty za kilkanaście milionów złotych. A efekty jak widać

 3. Teraz realizują skrzyżowanie Wilanowska i Geodetów w Józefosław – 12,8 miliona złotych brutto. Wygrali także i startują ż budową Spacerowej Józefosław – 9,5 mln złotych brutto. proponuję dodać te 3 liczby i wyjdzie ok. 26 mln. Jakieś pytania jeszcze ?

 4. Przypominam jaśniepaństwu, że to poważny remont, baaa, budowa od nowa. Ważne jest wszak, by wszystkie media zostały odpowiednio “położone”, a nie tylko asfalt. Czyli PGE, PWiK, PCU itp itd.

 5. Mieszkaniec Piaseczna od lat 60: od urodzenia mieszkam w tym miescie czyli 27 lat i tak jak maja rodzina ktora jest tu ponad 80 lat takiego syfu dawno tu nie widziala, każdy tylko mysli o wyprowadzce ilość ukraincow na metr kwadratowy zostala przekroczona trzykrotnie i to dla nich robione są ulice, chodniki, place zabaw bo nikt normalny tu juz nie zostanie z tego miasta robi sie drugie getto jak z wólki dla chinczykow więc plecam lepiej za wczasu szukac lokum dalej od pna niż na przyszlosc isc do sklepu i po ukrainsku prosic o chleb / zakupy… Takie wspaniale czasy o ktore “walczyli” nasi dziadkowie teraz są niszczone

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię