Rozbiegajmy Piaseczno

0

PIASECZNO W ostatnią sobotę maja już po raz dziewiąty odbyła się Piaseczyńska Piątka – biegowa impreza sportowo-rekreacyjna organizowana przez Stowarzyszenie Kondycja. Tego dnia na stadionie miejskim pobiegło w sumie 225 osób

Akcja „Rozbiegajmy Piaseczno” przynosi spodziewane efekty. Nie tylko biega coraz więcej osób, ale i z roku na rok – coraz szybciej. Najlepiej widać to po średnich wynikach Piaseczyńskiej Piątki, które są – w porównaniu do tych sprzed dziewięciu lat – zdecydowanie lepsze. Dość chłodna, jak na końcówkę maja, pogoda dodatkowo sprzyjała biciu rekordów. Po startach na kilku krótszych dystansach w biegu głównym, podzielonym na cztery starty, nie zabrakło wielu rekordów życiowych. Już amatorzy zaprezentowali się z mocnej strony, ale prawdziwe emocje były dopiero podczas startu zawodników wyczynowych. Znakomity wynik odniósł zwłaszcza jego zwycięzca Krzysztof Wasiewicz, dla którego uzyskany czas (14:45.29) jest najlepszym jaki kiedykolwiek odnotował.

Plan na bieg był prosty – mówi Krzysztof Wasiewicz, zawodnik Kondycji. – Do 3000 metrów tempo miało wynosić trzy minuty. Dogadałem się z dwoma znajomymi, że zmieniamy się co 500 metrów żeby uzyskać dobry wynik. Po 3000 metrów miałem zacząć przyspieszać, ale dopiero na kilometr do mety zacząłem mocniej dyktować tempo. Ostatnie 400 metrów to była już walka o jak najlepszy wynik i miejsce. Udało się pobić życiówkę o siedem sekund i wygrać, ale po biegu czułem, że są jeszcze rezerwy i można wykręcić jeszcze lepszy czas w obecnej formie.

Przypominamy, że wciąż trwają jeszcze zapisy na lekkoatletyczny Memoriał Sławomira Rosłona, który odbędzie się na stadionie miejskim w Piasecznie już w najbliższą sobotę 5 czerwca. Zapisy i szczegóły imprezy na stronie internetowej www.kondycja.com.pl.

Tyl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię