Rozbudowa DK79 – spotkanie z mieszkańcami w Piasecznie

0

PIASECZNO GDDKiA przygotowuje koncepcję przebudowy drogi krajowej 79 na odcinku od ul. Syrenki w Piasecznie do obwodnicy Góry Kalwarii. Projektanci przedstawili swoje propozycje, które skonsultują z mieszkańcami.

Value Engineering Sp. z o.o., która na zlecenie GDDKiA przygotowuje koncepcję rozbudowy DK79, w najbliższy wtorek, 20 czerwca 2023 roku przedstawi swoje propozycje mieszkańcom gminy Piaseczno. Spotkanie odbędzie się w hali Gminnego Ośrodku Sportu i Rekreacji przy ul. Gen. Wł. Sikorskiego 20 w Piasecznie o godzinie 17.00.

Z propozycjami projektantów odnośnie odcinka DK79 przebiegającego przez teren gminy Piaseczno można się zapoznać na stronie : https://value-eng.pl/blog/. Można tam również pobrać formularz służący do zgłaszania uwag. Organizatorzy informują, że formularze będą również dostępne podczas spotkania.

Czas na składanie uwag upływa 4 lipca 2023 r. Można je przesyłać drogą mailową: [email protected] lub pocztą tradycyjną: Value Engineering Sp. z o.o., Aleja Krakowska 22a, 02-284 Warszawa (decyduje data wpływu).

Gmina Piaseczno jest w kontakcie z projektantami drogi od ubiegłego roku.

– Droga w zaproponowanym kształcie, w tym parametry dotyczące dopuszczalnej prędkości, zważywszy na to, że biegnie ona blisko ścisłego centrum miasta, budzi nasze obawy – mówi burmistrz Daniel Putkiewicz. – Przygotowaliśmy alternatywną propozycję rozwiązań drogowych, uwzględniającą potrzeby miasta i jego mieszkańców, nie tylko ruchu tranzytowego, co ze zrozumiałych względów jest traktowane przez GDDKiA priorytetowo. Nasze propozycje zostały przekazane projektantom, jesteśmy również gotowi przedstawić je podczas spotkania z mieszkańcami – dodaje burmistrz.

Zachęcamy mieszkańców do udziału w spotkaniu oraz zgłaszania uwag i wyrażania opinii na temat zaproponowanych rozwiązań.

DK79_Plakat-Piaseczno

Biuro Promocji i Kultury

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię