Rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 3 dobiegła końca

0

PIASECZNO Zakończyła się rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 3 przy ul. Głównej 50 w Piasecznie. We wrześniu odbędzie się oficjalne otwarcie nowej części powiększonej placówki


Sala lekcyjna w wyremontowanej szkole. Fot. Anna Grzejszczyk

Budowa zakończyła się już w lutym, trwało jednak meblowanie i porządkowanie nowych pomieszczeń, z których uczniowie będą mogli korzystać już od nowego roku szkolnego. Przede wszystkim szkoła zyskała nową stołówkę wraz z zapleczem kuchennym na parterze, które będą spełniać bardzo wysokie standardy. Wykonano także dwa oddziały przedszkolne na I piętrze i przebudowano II piętro budynku.

Nowa kuchnia – wizyta wiceburmistrz Hanny Kułakowskiej-Michalak w wyremontowanej placówce. Fot. Anna Grzejszczyk

Warunki techniczne tej modernizacji były bardzo skomplikowane ze względu na bryłę budynku i brak możliwości powiększenia obszaru szkoły. Inwestycja musiała zmieścić się na dość wąskiej działce. Konieczne okazały się nadbudowa i przebudowa zarówno budynku socjalnego, jak i łącznika z głównym budynkiem szkoły.

Stołówka w wyremontowanej części szkoły. Fot. Anna Grzejszczyk

Inwestycję przeprowadziła firma ELTIM Przedsiębiorstwo Ogólnobudowlane i Inwestycyjne Waldemar Kurkiewicz. Koszt tego przedsięwzięcia to blisko 7,269 mln zł.

Dyrekcja szkoły zorganizowała oddzielne postępowania przetargowe na dostawę wyposażenia ruchomego do pomieszczeń kuchennych oraz dostawę mebli do oddziału przedszkolnego. Koszt obu przedsięwzięć to blisko 329 tys. zł.

Biuro Promocji i Kultury Gminy Piaseczno

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię