Rozbudowa szkoły w Nowej Iwicznej. Gmina zaciągnie kredyt na 20 mln zł

2

LESZNOWOLA Podczas ostatniej sesji radni zdecydowali, że w ciągu następnych dwóch lat gmina wyemituje obligacje komunalne na kwotę 20 mln zł. Za te pieniądze ma zostać sfinansowana rozbudowa szkoły w Nowej Iwicznej


W dobudowanej części szkoły ma znaleźć się 3-sektorowa hala sportowa z zapleczem i szatniami, część świetlicowa dla potrzeb sołectwa Nowa Iwiczna (Centrum Integracji Społecznej wraz z zapleczem), 12 sal dydaktycznych, nowe pomieszczenia dla logopedów i psychologów, pokój nauczycielski oraz biblioteka (świetlica i biblioteka w starej części mają zostać zlikwidowane). Ponadto istniejąca stołówka szkolna będzie powiększona, a kuchnia zmodernizowana. Dla bezpieczeństwa starą i nową część szkoły scali łącznik „przerzucony” nad ul. Szkolną.

Nową część szkoły ma połączyć ze starą specjalny łącznik nad ulicą Szkolną

Rozbudowa szkoły ma potrwać około 14 miesięcy i zacząć się jeszcze w tym roku.

– Dziękuję, że możemy realizować projekt rozbudowy tej placówki – mówiła podczas sesji radna Justyna Gawęda. – Obligacje są tak naprawdę bardzo nisko oprocentowanym kredytem. Na zachodzie wiele osób żyje na kredyt, aby polepszyć swój byt. Uważam, że w zadłużaniu się w granicach zdrowego rozsądku nie ma nic złego.

Mimo że zabrzmiało to trochę jak usprawiedliwianie się (z ostatnio opublikowanych przez Ministerstwo Finansów danych wynika, że Lesznowola jest jedną z najbardziej zadłużonych gmin w Polsce w przeliczeniu na jednego mieszkańca), radni zgodzili się z tą argumentacją. Obligacje mają być wykupione przez gminę w latach 2026-2033.

TW

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię