Rozbudowa torów aglomeracyjnych! Już dziś ważne spotkanie

0

PIASECZNO PKP PLK przygotowuje dokumentację dotycząca rozbudowy torów aglomeracyjnych z Warszawy do Piaseczna wraz z wariantem czterech torów do Czachówka oraz połączeniem pasażerskim do Konstancina-Jeziorny. Konsultacje przygotowanych propozycji projektowych odbędą się w Piasecznie 6 czerwca 2023 r.

Firma BBF Sp. z o.o., która na zlecenie PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. opracowuje dokumentację przedprojektową dla Projektu “Dobudowa torów aglomeracyjnych na odcinku Warszawa Al. Jerozolimskie – Piaseczno wraz z połączeniem do Konstancina-Jeziorny – opracowanie studium wykonalności”, opublikowała przygotowane założenia projektowe, które będą teraz poddane konsultacjom społecznym.

Dodatkowe dwa tory z Warszawy do Piaseczna i Czachówka, nowy przystanek Piaseczno Północ a także linia pasażerska do Konstancina-Jeziorny. Do tego zastąpienie większości przejazdów kolejowych bezkolizyjnymi wiaduktami lub tunelami. Tak wyglądają przedstawione przez PKP PLK założenia projektu rozbudowy torów aglomeracyjnych na terenie gminy Piaseczno. W najbliższych tygodniach planowane są spotkania z mieszkańcami, podczas których omawiane będą przygotowane przez projektantów propozycje rozwiązań. Ze szczegółami można się zapoznać na stronie internetowej  www.konsultacje-projektu-swlk8-warszawa-czachowek.pl.

Niektóre propozycje rozwiązań komunikacyjnych nie budzą entuzjazmu władz Piaseczna. Burmistrz zapowiada dalsze rozmowy z PKP PLK w tej sprawie i zachęca mieszkańców do udziału w konsultacjach i zgłaszania swoich uwag.

 

Spotkanie dla mieszkańców Piaseczna zaplanowane jest 6 czerwca 2023 r. o godz. 18.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta przy ul. Kościuszki 5. W spotkaniu wezmą udział Projektanci wiodących branż, koordynatorzy Projektu oraz Kierownictwo Projektu ze Strony PKP PLK a także przedstawiciele władz Gminy Piaseczno.

Bezkolizyjne przejazdy i nowe przystanki

Jak wynika z zaprezentowanego projektu, większość istniejących przejazdów kolejowych miałaby się zmienić w wiadukty lub tunele, wzdłuż trasy mają także powstać dodatkowe bezpieczne przejścia dla pieszych i rowerzystów. Planowane jest również uruchomienie dodatkowych przystanków, w tym sąsiadującego z Osiedlem Słowicza przystanku Piaseczno Północ na linii nr 8. Budowa nowej linii pasażerskiej do Konstancina-Jeziorny zakłada utworzenie przystanków: Mleczarska, Energetyczna, Julianowska, Śniadeckich, stacji Konstancin-Jeziorna oraz przystanku Mirkowska.

Konsultacje dla różnych odcinków projektu

Wykonawca projektu i PKP PLK zaplanowało spotkania w podziale na odcinki projektu i informuje o następującym harmonogramie:

 • Linie kolejowe na terenie Odolan oraz linia kolejowa nr 8/445 na odcinku ST Warszawa Zachodnia – PO Warszawa Żwirki i Wigury – PO Nowa Iwiczna – teren miasta na prawach powiatu – Warszawa, dzielnice: Bemowo, Wola, Ochota, Włochy
 • 05.06.2023 r. godzina 17.00
 • Urząd Dzielnicy Włochy m. st. Warszawy, al. Krakowska 257, sala 205, II piętro
 • Linia kolejowa nr 8/445 na odcinku PO Warszawa Żwirki i Wigury – granica m. st. Warszawy – teren miasta na prawach powiatu – Warszawa, dzielnice: Ursynów, Mokotów
 • 31.05.2023 r. godzina 17.00
 • Urząd Dzielnicy Ursynów m. st. Warszawy, al. KEN 61, sala 136, I piętro
 • Linia kolejowa nr 8/445 od ST Zalesie Górne do ST Czachówek Południowy – tereny gminy wiejskiej Prażmów
 • 29.05.2023 r. godzina 18.00
 • miejsce spotkania zostanie podane w najbliższym czasie
 • Linia kolejowa nr 8/445 od rejonu granicy m. st. Warszawy do ST Zalesie Górne oraz linia kolejowa nr 937 od PO Nowa Iwiczna do PO Piaseczno Śniadeckich – tereny gminy miejsko-wiejskiej Piaseczno oraz gminy wiejskiej Lesznowola
 • 06.06.2023 r. godzina 18.00
 • Urząd Miasta i Gminy Piaseczno, ul. Kościuszki 5, sala konferencyjna(termin spotkania dla mieszkańców gminy Lesznowola zostanie podany w najbliższym czasie)
 • Linia kolejowa nr 937 od PO Piaseczno Śniadeckich do PO Konstancin-Jeziorna Mirkowska – tereny gminy miejsko-wiejskiej Konstancin-Jeziorna
 • 30.05.2023 r. godzina 17.00
 • Urząd Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna, ul. Piaseczyńska 77, 05-520 Konstancin-Jeziorna.

Biuro Promocji i Kultury

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię