Rozgrzebany skwer Kisiela

0

PIASECZNO Trwa rewitalizacja znajdującego się w centrum miasta skweru Kisiela. Wykonawca wciąż jest na etapie robót ziemnych


Przebudowa skweru ma kosztować łącznie ponad 10 mln zł

Prace przy skwerze Kisiela rozpoczęły się w ubiegłym roku. Od początku było wiadomo, że wiążą się one także z koniecznością przebudowy odcinka Kanału Piaseczyńskiego, który miał niewystarczającą średnicę Przebudowany kanał ma mieć dwa równoległe koryta o średnicy 1,6 m każde, co znacznie zwiększy jego przepustowość. Nowy skwer ma mieć zupełnie nowe oblicze. W jego centrum powstanie lekko wyniesiona scena. Dawne schody zostaną zaadaptowane na miejsca siedzące, stanowiąc widownię amfiteatru. Ozdobą sceny ma być centralnie umieszczona kaskada wodna, połączona z niewielkim oczkiem. Kaskada ma być zrobiona z płyt żelbetowych, imitujących granitowe bloki. Ma być też podświetlona. Skwer ma być zieloną przeciwwagą dla „betonowego” Placu Piłsudskiego. Przy alejkach zostaną ustawione stylowe latarnie, pojawią się ławki i kosze na śmieci. Wokół zostaną odtworzone nawierzchnie jezdni, chodników i miejsc postojowych, przebudowana będzie też zatoka autobusowa przy budynku sądu. To jednak dopiero przyszłość, bowiem póki co wykonawca jest na etapie robót ziemnych.

W tej chwili przekładany jest kanał sanitarny – informuje Włodzimierz Rasiński, naczelnik gminnego wydziału infrastruktury i transportu publicznego. – Nad nim będzie separator do podczyszczania deszczówki. Jeszcze w tym tygodniu ma rozpocząć się przebudowa stacji transformatorowej przy przedszkolu przy ul. Zgoda, która koliduje z kanałem odwodnieniowym. A za około miesiąc planowane jest zamknięcie na kilkanaście dni ulicy Sierakowskiego. Na dwa tygodnie przed utrudnieniami pojawią się informacje dotyczące objazdów i zmian tras autobusów.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię