GÓRA KALWARIA Wczoraj rozpoczęło się brukowanie trasy spacerowej na koronie skarpy w mieście. Układanie niewierzchni z granitowych i bazaltowych kostek oraz betonowych płytek zajmie robotnikom miesiąc


Tu powstaną nowe schody

W sumie ścieżka ciągnąca się od kina Uciecha do ul. Wiślanej, wraz z dwoma tarasami widokowymi ma prawie 1200 mkw. powierzchni. Wykonawca już zamontował wcześniej granitowe krawężniki i ustawił latarnie. Jak zapewniła nas firma, równocześnie będą budowane nowe schody prowadzące do podstawy skarpy – powstaną z prefabrykatów.

Murek oporowy od strony ul. Wiślanej

Przypomnijmy, że obecne prace (które miały być zakończone do 30 listopada, ale przeszkodziła w tym pogoda) są pierwszym etapem przygotowywania parku miejskiego na skarpie. Władze miasta zamierzają w tym roku kontynuować roboty – już na zboczu skarpy, gdzie mają powstać ścieżki, place zabaw i miejsca wypoczynku.

Projekt zagospodarowania skarpy obejmuje również jej część wzdłuż al. Wyzwolenia – od ronda do granicy terenu parafii. Jednak ten zakres ma być zrealizowany w dalszej kolejności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię