Rozmawiali o cyberprzemocy

0

TARCZYN W Szkole Podstawowej w Pracach Małych odbyły się zajęcia, podczas których policjanci przybliżyli uczniom zasady bezpiecznego korzystania z Internetu i związanych z nim zagrożeń.

W Szkole Podstawowej w Pracach Małych w gminie Tarczyn z uczniami spotkał się miejscowy dzielnicowy sierż. szt. Mariusz Latek oraz policjant realizujący zadania z zakresu profilaktyki nadkom. Jarosław Sawicki.
– W trakcie zajęć rozmawialiśmy między innymi na temat zagrożeń w Internecie. Uczniowie poznali różnice pomiędzy zwykłą przemocą, a cyberprzemocą – relacjonuje nadkom. Jarosław Sawicki. – Zapoznali się z najczęstszymi formami, jakie przybiera cyberprzemoc, a także poznali zasady bezpiecznego korzystania z Internetu, tak aby nie stać się jej ofiarą. Uczniowie dowiedzieli się, jak powinien zachować się świadek takiej przemocy oraz co zrobić, gdy sami staną się ofiarą przemocy przy użyciu nowych technologii.
Tematem spotkań profilaktycznych była też m.in. odpowiedzialność prawna osób nieletnich. W trakcie spotkań uczniowie otrzymali cenne wskazówki, do kogo należy zwrócić się o pomoc i gdzie szukać wsparcia w przypadku problemów związanych z cyberprzemocą lub gdy staną się ofiarą jakiegoś przestępstwa.
– Kadrze pedagogicznej szkoły oraz uczniom dziękujemy za wspaniałe przyjęcie i zaangażowanie podczas zajęć – dodaje nadkom. Jarosław Sawicki.

KP/AB

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię