Różnorodne inspiracje Mai Troszkiewicz

0

LESZNOWOLA Do 28 maja w Galerii Wystaw Artystycznych OKNO w GOK Lesznowola w Starej Iwicznej przy ul. Nowej 6 oglądać można wystawę malarstwa Mai Troszkiewicz zatytułowaną „W poszukiwaniu straconego czasu”

Maja Troszkiewicz swoją przygodę z malarstwem rozpoczęła 12 lat temu.
– Owładnęło mną ono całkowicie i otworzyło drzwi do niezwykłej krainy sztuki, którą wciąż odkrywam i przemierzam z nieustannym zachwytem – mówi artystka. – Swój warsztat doskonaliłam na UTW w Lesznowoli, w Pałacu Pod Blachą na Zamku Królewskim oraz w SDK na Rynku Starego Miasta.
Na ekspozycję w Starej Iwicznej składają się 22 prace malarskie: abstrakcje, martwe natury, pejzaże i portrety. Różnorodność prac jest wynikiem poszukiwań twórczych autorki.
– Maja Troszkiewicz inspiruje się różnymi stylami i kierunkami w malarstwie – mówi Jan Drewicz, opiekun wystawy w GOK Lesznowola. – Dużą część ekspozycji stanowią prace namalowane pod wpływem twórczości artystów związanych ze Szkołą nowojorską: Willema de Kooninga, Jacksona Pollocka, Marka Rothko, Barnetta Newmana. W gronie ulubionych artystów Mai Troszkiewicz jest także artystka japońska Yayoi Kusama.
Wystawę można zwiedzać w poniedziałki i czwartki w godzinach od 8 do 19.30, a w pozostałe dni powszednie w godzinach od 8 do 15.30. Wstęp wolny.

Grzegorz Tylec

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię