Rozpoczęła się rewitalizacja dawnej OSP Piaseczno. Wykonawca zaczął od wyburzania

1

PIASECZNO Dziś rozpoczęła się rozbiórka wiaty za dawnym budynkiem OSP Piaseczno przy ulicy Puławskiej. W ciągu dwóch lat strażnica ma zostać zrewitalizowana i rozbudowana o galerię z kawiarnią i czytelnią


W styczniu gmina podpisała wreszcie umowę z wykonawcą, który za ponad 5 mln zł zrewitalizuje i rozbuduje dawną strażnicę OSP w centrum miasta. Przymiarki do tej inwestycji trwały kilka lat. W nowej części ma powstać nowoczesna galeria zajmująca powierzchnię kilkuset metrów kwadratowych. Gmina zdecydowała się na tę inwestycję, bowiem chce kompleksowo uporządkować teren między ratuszem, starą plebanią oraz dawną OSP. Do plebanii zostały już zamówione nowe okna i ma zostać ogłoszony przetarg na wykonanie elewacji. Wszystko wskazuje na to, że jej remont zakończy się w tym roku. Rewitalizacja strażnicy potrwa prawdopodobnie do lata przyszłego roku. W międzyczasie gmina chce rozpocząć renowację zabytkowej pierzei przy rynku.
– Chcemy jak najszybciej opracować dokumentację rewaloryzacji budynków kubaturowych – informuje burmistrz Daniel Putkiewicz.

TW

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię