Roztańczone wakacje. Startują Potańcówki na Kisielu

0

PIASECZNO W sobotę 2 lipca 2022 roku startują Potańcówki na Kisielu – flagowa wakacyjna impreza taneczna w gminie Piaseczno. W tym roku zaplanowano szereg nowych atrakcji.

 

W ubiegłych latach wydarzenie przyciągało tłumy mieszkańców w każdym przedziale wiekowym, a na skwerze bawiły się całe rodziny. W tym roku szykują się liczne niespodzianki.

– Spełniamy postulaty mieszkańców i w te wakacje będzie więcej terminów tanecznych. Zmienia się również sam cykl – imprezy będą realizowane w dwutygodniowych interwałach, tym samym wydarzenie będzie gościć zarówno w lipcu, jak i w sierpniu. Dzięki temu więcej osób będzie mogło uczestniczyć we wspólnej zabawie mimo wakacyjnych wyjazdów – informuje Gmina Piaseczno.

Metamorfozę przejdzie również program, który dzięki współpracy z nową Piaseczyńską Radą Seniorów został mocno wzbogacony i w większej części został przez nią przygotowany. Każda impreza będzie miała swój motyw przewodni: country, latino, lata 80., retro, mix party. Na każdej potańcówce będzie przeważać muzyka z wybranego przez seniorów motywu. Organizatorzy liczą również na kreatywność uczestników, którzy powinni przyjść w odpowiednich strojach.

  • 2 lipca: Country Party – wieczór kowbojski. Stroje kowbojskie, kapelusze, wszelkiego typu atrybuty kojarzące się z pionierami Dzikiego Zachodu. W programie m.in. pokazy tańca kowbojskiego prezentowane przez Kamila Przepiórowskiego z Akademii Tańca I’Am Dance oraz grupę Seniorek Teatru Tańca Trzeciego Wieku. Mieszkańcy będą mogli nauczyć się podstawowych kroków.
  • 16 lipca: Latino Party – wieczór latino&karaibski, czyli gorących rytmów latino. Wieczór urozmaicimy pokazami tańców latino i karaibskich w wykonaniu tancerek Akademii Tańca PASO. Wspólna animacja z wszystkimi tancerkami i publicznością.
  • 30 lipca: Sweet 80’s – Słodkie Lata 80. to najbardziej topowe przeboje polskie i zagraniczne lat 80., które łączą kilka pokoleń. W tym dniu przewidziano pokazy tańca z udziałem Gabrieli Helak z Fundacji Żyj Aktywnie po 50-tce oraz grupy seniorek, które pomogą publiczności opanować podstawowe kroki do wybranych przebojów.
  • 13 sierpnia: Retro Party – lata 20., lata 30. to dekadencka podróż w czasie o prawie sto lat, historia i fragmenty starych filmów wraz z przykładami choreografii tanecznych, wyświetlane na ekranie przez Cezarego Molskiego z Muzeum Kaset. Przewijamy najlepsze wspomnienia.
  • 27 sierpnia: Mix Party – międzypokoleniowa integracja muzyczna i taneczna. Przewidziane są: pokaz taneczny grupy seniorek z Klubu Seniora Józefosław pod przewodnictwem trenera Ernesta Kolka, pokaz choreografii Zumby Gold dla Seniorów z udziałem starszych i młodszych tancerzy pod kierunkiem Iwony Rogalskiej z Klubu Fitness for Ladies oraz pokaz tańców młodzieżowych zespołu Grawitacja Sport Academy.
  • Dodatkowo na każdej potańcówce wybierany będzie najlepszy strój motywu imprezy, a także król i królowa imprezy, czyli osoby, które najlepiej się bawiły.
  • Zapraszamy na skwer Kisiela od godz. 17.00 do 21.00.
  • Organizator wydarzenia: Urząd Miasta i Gminy Piaseczno.
  • Wydarzenie na FB: www.facebook.com/events/1111149489434037/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię